Orlen Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej znów w Krakowie!

Po raz drugi z rzędu Kraków będzie gospodarzem turnieju finałowego mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Impreza zorganizowana zostanie w dniach 13-16 sierpnia na obiektach Klubu Sportowego Wanda przy ul. Bulwarowej, obok Zalewu Nowohuckiego.

Historia turniejów siatkówki plażowej w stolicy Małopolski sięga 2008 roku. Po pięciu edycjach Grand Prix, trzygwiazdkowym Orlen Beach Volley Tour o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w 2013 roku, które były eliminacjami mistrzostw Polski, w ubiegłym roku Kraków doczekał się turnieju finałowego. Przyczyniły się do tego dobre opinie na temat organizacji imprezy w podwawelskim grodzie, zarówno ze strony zawodników, jak i Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

W tym roku miano gospodarza turnieju finałowego mistrzostw kraju ponownie przyznano Krakowowi. Trwające w innych miastach eliminacje wyłonią 24 najlepsze męskie pary i 16 kobiecych, które stoczą walkę o medale. Wywalczonych przed rokiem tytułów mistrzowskich będą bronić: wśród pań Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, a wśród panów Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Miano czempionów Polski z pewnością będzie chciała odzyskać nasza najbardziej utytułowana eksportowa dwójka, piątą para Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Przed rokiem, mający na koncie triumf w pierwszym krakowskim turnieju Grand Prix w 2008 roku, Fijałek i Prudel musieli zrezygnować ze startu w finale MP, z powodu kontuzji tego drugiego.

 

Pula nagród Orlen Finału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn to 100 tys. zł.

 

Dla wszystkich kibiców, którzy przyjadą dopingować najlepszych polskich zawodników w plażowej odmianie siatkówki, przygotowano mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in. darmowy wstęp na basen otwarty KS Wanda, konkursy z nagrodami, animacje, gry i zabawy dla dzieci.

 

Program imprezy znajduje się TUTAJ.