Ogólnopolski turniej S.O.S. - siatkarskie talenty grają w Krakowie

Najbardziej uzdolniona polska siatkarska młodzież spotka się w najbliższy weekend w Krakowie. Dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 1998-2000 wezmą udział w Ogólnopolskim Turnieju Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (S.O.S,) imienia Wiesława Gawłowskiego.

Patron turnieju Wiesław  Gawłowski  był wybitnym  siatkarzem, mistrzem świata z Meksyku (1974) i złotym medalistą olimpijskim z Montrealu (1976), znakomitym  rozgrywającym, który niestety w 2000 roku zginął tragicznie w wypadku samochodowym.

 

Gospodarzem drugiej edycji  jest Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 na nowohuckim os. Teatralnym. W imprezie, która odbędzie się w sobotę (21 czerwca, w godz. 9.00-19.00) i w niedzielę (22 czerwca, w godz. 9.00-15.00) rywalizować będzie z górą 200 młodych zawodniczek i zawodników.

 

Pracę Siatkarskich Ośrodków Szkolnych koordynuje z ramienia PZPS czterech znanych szkoleniowców: Grzegorz Wagner, Adam Kowalski, Adam Nowik i Krzysztof Felczak a szefem całego projektu jest były selekcjoner reprezentacji Waldemar Wspaniały.

 

Krakowskie zawody stanowią podsumowanie kolejnego etapu działalności tych placówek, umożliwiających  nastoletnim  sportowcom łączenie nauki z doskonaleniem umiejętności siatkarskich.

 

W Krakowie, oprócz zmagań o popularne "Gawełki", zobaczymy w niedzielę pokazowy, ale zarazem prestiżowy mecz Półnoć – Południe.

 

Już w piątek, 20 czerwca uczestnicy turnieju S.O.S. zasiądą na trybunach Kraków Areny podczas spotkania Ligi Światowej Polska - Brazylia.