Ogólnopolski maraton kajakowy z KKW 1929

Kolejowy Klub Wodny 1929 w Krakowie zaprasza miłośników kajakarstwa na kolejną imprezę z cyklu Grand Prix Polskiego Związku Kajakowego. W sobotę, 28 września na rzece Wiśle odbędą się wyścigi  XXXIII Ogólnopolskiego Sportowo-Turystycznego Maratonu Kajakowego. Otwarcie zawodów na przystani przy ul. Księcia Józefa 24a o godz. 11.00.

Na 2-kilometrowej trasie od mostu Zwierzynieckiego w górę rzeki przewidziano rywalizację na dystansach: 500 m, 2 km, 6 km, 12 km i 18 km, aż w 30 różnych kategoriach z uwzględnieniem wieku startujących, rodzaju łodzi i składu osad. Wyścigi sportowe przeznaczone są dla wyczynowców, a turystyczne  -  dla amatorów, posiadających jednak odpowiednią wiedzę i umiejętności.

 

Sobotnie regaty odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy. Najlepsi otrzymają medale i nagrody rzeczowe.

 

Szczegółowe informacje dotyczące maratonu (regulamin, karta zgłoszenia) znajdują się na stronie internetowej www.kkw29.pl.

 

Fot. MCH/ZIS