Ogólnopolski finał „Szczypiorniaka na Orlikach” w TAURON Arenie Kraków

Kilkaset dziewcząt i chłopców z całej Polski przyjechało do Krakowa na zakończenie czwartej edycji „Szczypiorniaka na Orlikach”, projektu popularyzującego piłkę ręczną wśród najmłodszych, w którym wzięło udział aż 17 tysięcy adeptów tej dyscypliny sportu.

W czwartek po południu w TAURON Arenie Kraków odbyło się uroczyste otwarcie finałowych zmagań z udziałem przedstawicieli Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz władz Miasta Krakowa.

 

- Chciałem Wam pogratulować zdobycia tytułów mistrzów województwa. Cieszę się, że spotkać się w Krakowie na najważniejszej imprezie w Waszej kategorii. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia kierownictw Waszych szkół, nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów, rodziców. Wszystkim bardzo serdecznie za to dziękuję.  Jestem przekonany, że to wielkie wydarzenie będziecie długo pamiętali i że wyjedziecie z Krakowa w pełni zadowoleni, z wiarą, że warto uprawiać piłkę ręczną. Dziękuję również władzom Krakowa oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki, które wspiera nasz projekt od czterech lat – powiedział Andrzej Kraśnicki, Prezes ZPRP i zarazem Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Po uroczystości otwarcia, młodzi szczypiorniści uczestniczyli w konkursie wiedzy o piłce ręcznej, za prawidłowe odpowiedzi otrzymali nagrody. Obejrzeli także trening naszych reprezentantów przygotowujących się do sobotniego towarzyskiego meczu z Danią (początek o godz. 20.00).

 

Właśnie przed tym spotkaniem, najlepsze zespoły turnieju finałowego „Szczypiorniaka na Orlikach”, wyłonione w piątkowych rozgrywkach, spotkają się w sobotę, od godz. 15.00 na głownym boisku TAURON Areny Kraków, w rywalizacji o medale.

 

Fot. MCH/ZIS