Oficjalne otwarcie ORLEN Finału MP: kwiat polskiej siatkówki plażowej w Krakowie

W piątek 14 sierpnia kilka minut po godzinie 12. Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal dokonał oficjalnego otwarcia ORLEN Finału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Na boisku głównym turnieju pojawili się także Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, Komisarz Mistrzostw Sebastian Michalak, sędziowie głowni Jan Baniak i Wiesław Cieślik wraz z arbitrami meczów, wolontariusze, organizatorzy oraz głowni bohaterowie czterodniowych zmagań – 32 zawodniczki i 48 zawodników, czyli kwiat polskiej siatkówki plażowej.

W tegorocznym ORLEN Finale MP nie zabrakło nikogo ze ścisłej krajowej czołówki.

 

Już od czwartkowego poranka w kompleksie sportowym KS Wanda Kraków, przy ul. Bulwarowej 39, trwa rywalizacja 16 par żeńskich, w piątek dołączyły do walki o tytuły mistrzów Polski 24 duety męskie.

 

Wczesnym popołudniem doszło do niezwykle ciekawej konfrontacji czołowych graczy świata Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla z jednym z najbardziej zasłużonych dla polskiej „plażówki” Danielem Plińskim i jego kolegą z kadry seniorów w siatkówce halowej Marcinem Wiką.

 

- Żebyśmy tylko wyszli z „dziesiątki” - nie krył obaw popualrny „Plina”, w latach 2002-2004 trzykrotny złoty medalista MP w siatkówce plażowej, a potem wicemistrz świata (2006) i mistrz Europy (2009) w siatkówce halowej.

 

Pliński i Wika bardzo dobrze radzili sobie w starciu z piątą parą igrzysk olimpijskich w Londynie Fijałkiem i Prudlem. Przegrali 0-2, ale po zaciętej walce - w pierwszym secie na tzw. przewagi (20-22), a w drugim 19-21 - czym sobie i kibicom sprawili miłą niespodziankę.

 

Takich atrakcyjnych, widowiskowych spotkań będzie zapewne wiele, dlatego warto wybrać się na ul. Bulwarową 39. Tym, którym nie uda się dotrzeć do Nowej Huty, pozostaną transmisje „live” w Polsacie Sport z najważniejszych wydarzeń ORLEN Finału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej - z meczów półfinałowych, o 3. miejsce i finałowych kobiet i mężczyzn - w sobotę i w niedzielę o godz. 12.00 i 13.00 oraz 15.00 i 16.00.

 

Słońce, złoty piasek, woda, piękne dziewczyny i przystojni chłopcy, gra na najwyższym poziomie to wszystko zapewnia ORLEN Finał MP w Siatkówce Plażowej 2015 w Krakowie.  

 

Fot. MCH/ZIS