Od smutku do radości

Piłkarze Cracovii z niemałym trudem pokonali w sobotę, 20 kwietnia, przed własną publicznością Wartę Poznań 2-1 (0-1) i zajmują drugie miejsce w tabeli I ligi. Krakowianie dopiero po przerwie zaprezentowali grę i skuteczność, jakiej oczekiwali ich kibice.

W przerwie wizytę w szatni „Pasów" złożył prezes klubu, prof. Janusz Filipiak i na tak zmobilizował zawodników, że w drugiej połowie sympatycy Cracovii mieli wreszcie powody do radości.

Odmłodzona drużyna Warty zaskoczyła gospodarzy w 37 min a bramkę zdobył Tomasz Magdziarz. Wyrównał w 51 min Marcin Budziński, natomiast akcję na wagę trzech punktów przeprowadzili w 53 min w polu karnym poznaniaków Edgar Bernhardt z Krzysztofem Danielewiczem, zakończoną celnym strzałem tego drugiego.

W 24 meczach Cracovia zgromadziła 46 pkt, o 2 punkty mniej od Termaliki Bruk-Bet Nieciecza i o 1 więcej od Floty Świnoujście, Termalica i Flota rozegrały po 23 spotkania.