Od połowy marca program edukacji żeglarskiej także w Krakowie

ENERGA Sailing, program edukacji żeglarskiej dla dzieci i młodzieży, będzie realizoway również w Krakowie. Kompleksowy projekt Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA ma na celu promowanie żeglarstwa jako dyscypliny sportowej oraz sposobu rekreacji.

Honorowy patronat nad programem objęła Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha, zaś jego ambasadorem jest kpt. Zbigniew Gutkowski - skipper jachtu ENERGA. W Małopolsce przedsięwzięcie wspiera załoga kadry narodowej PZŻ klasy 49-er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, uczestnicy ostatnich Igrzysk Olimpijskich.

Na początku marca w Klubie Żeglarskim Horn Kraków przedstawione zostały szczegóły małopolskiej części programu edukacji żeglarskiej ENERGA Sailing, zaprezentowanego niedawno na targach żeglarskich Wiatr i Woda w Warszawie.
Ambicją Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA oraz Klubu Żeglarskiego Horn Kraków jest upowszechnianie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży żeglarstwa jako świetnej formy spędzania wolnego czasu i rywalizacji w duchu fair play.

Rekrutacja do programu szkółki żeglarskiej ENERGA Sailing w Krakowie jest otwarta dla dzieci z całego województwa. Zajęcia są bezpłatne, a koszt jaki trzeba ponieść to ubezpieczenie i licencja dla uczestnika szkolenia.

Zapisy prowadzi regionalny koordynator projektu Józefa Ogrodnik, prezes Klubu Żeglarskiego Horn Kraków. Zajęcia odbywać się będą w Krakowie na zalewie Bagry Wielkie. Szczegóły naboru można znaleźć na stronie internetowej www.edu.energasailing.pl.

- Harmonogram zaję, które będą się odbywać od marca do lipca tego roku został już ustalony i opublikowany na stronie internetowej programu. Rozpoczęliśmy zapisy i co mnie bardzo cieszy, od samego początku budzą one duże zainteresowanie - mówi Józefa Ogrodnik.

Dla dzieci w wieku 5-9 lat organizowane będą gry i zabawy ruchowe, zajęcia moderowane i nauka wiedzy żeglarskiej. Od kwietnia rozpoczną się zajęcia praktyczne na łodziach klasy Optimist dostarczonych przez organizatorów. Dla wybijających się i najbardziej zaangażowanych uczestników zorganizowany zostanie w sierpniu obóz żeglarski ENERGA Sailing Camp w Gdańsku, Górkach Zachodnich, zakończony regatami finałowymi ENERGA Sailing Cup w Sopocie.