Od 28 lutego Cavaliada: konie po raz pierwszy w TAURON Arenie Kraków

Niezwykle atrakcyjne wydarzenie – czterodniowe widowisko jeździeckie Cavaliada rozpocznie się w najbliższy czwartek, 28 lutego w TAURON Arenie Kraków. We wtorek, na dwa dni przed premierą imprezy, odbyła się konferencja prasowa.

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział: Jacek Piechota – Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego, Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Małgorzata Marcińska – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta SA w Krakowie, Dominik Nowacki – Dyrektor Projektu CAVALIADA Tour i Henryk Święcicki – Dyrektor Biura Zawodów CAVALIADA Tour.

Dyrektor Dominik Nowacki przypomniał, że już cztery lata temu przeprowadzone zostały pierwsze rozmowy z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim w sprawie organizacji Cavaliady w podwawelskim grodzie, mającym bardzo bogate tradycje jeździeckie. Przywołał m.in. postać brązowego medalisty olimpijskiego z Paryża (1924) mjr. Adama Królikiewicza.
Jak podkreślił, dzięki współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie i zawiadującą TAURON Areną Kraków Agencją Rozwoju Miasta SA doszło do zrealizowania projektu i Kraków dołączył do Poznania, Lublina i Warszawy jako Miasto-Gospodarz Cavaliady.

- Dość szybko i konkretnie doszliśmy do porozumienia – powiedział Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal. - Bardzo się cieszę, że także w następnych latach zobaczymy tę imprezę w Krakowie. Spodziewamy się wielu kibiców z całej Polski. Staramy się rozszerzać naszą ofertę sportową o kolejne dyscypliny i zaprezentować bardzo szerokie możliwości naszej największej i najnowocześniejszej hali. Jeździectwo rozwija się w Krakowie bardzo dynamicznie i jestem przekonany, że ta impreza przyczyni do wzrostu zainteresowania dzieci i młodzieży jazdą konną i atrakcyjną rywalizacją.

Dyrektor Jacek Piechota podkreślił rangę zawodów organizowanych w 100-lecie odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości i w roku jubileuszu 100-lecia Banku PKO BP. A ponadto, krakowskie widowisko będzie 25. w historii Cavaliady.

O wysokim poziomie sportowym mówił Dyrektor Henryk Święcicki. Zwrócił uwagę na coraz większą popularność zmagań młodych adeptów jeździectwa w Cavaliadzie Future.

Prezes Małgorzata Marcińska zapewniła, że jej załoga poradzi sobie z kolejnym niezwykłym wyzwaniem, jakim jest debiut w Arenie mistrzów hippiki w kilku konkurencjach: skokach, Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW), ujeżdżeniu czy powożeniu zaprzęgami.

Szczegółowy program krakowskiej odsłony tegorocznego cyklu CAVALIADA Tour znajduje się TUTAJ.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS