Od 13 lipca Final Six Ligi Światowej: wielka siatkówka znów w Krakowie!

Przez kilka najbliższych dni, od 13 do 17 lipca, podwawelski gród znów znajdzie się w centrum uwagi miłośników siatkówki. W TAURON Arenie Kraków ekipy Brazylii, USA, Włoch, Serbii, Francji i Polski rywalizować będą o zwycięstwo w Finałowym Turnieju Ligi Światowej.

We wtorek, 12 lipca w hotelu Hilton Garden Inn odbyła się konferencja  prasowa podzielona na dwie części. W obu jej odsłonach uczestniczyli: reprezentujący Kraków, Miasto-Gospodarza Final Six Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej, Jacek Sęk – Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Andrzej Lemek – Prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej. 

W pierwszej części konferencji z dziennikarzami spotkali się trenerzy i kapitanowie: Brazylii – Bernardo Rezende i Bruno Rezende, USA – John Speraw i David Lee oraz Włoch – Gianlorenzo Blengini i Emanuele Birarelli. W drugiej wzięli udział trenerzy i kapitanowie: Serbii – Nikola Grbić i Dragan Stanković, Francji – Laurent Tillie i Benjamin Toniutti oraz Polski – Stephane Antiga i Michał Kubiak.

- Witam bardzo serdecznie na kolejnej siatkarskiej imprezie. Cieszę się, że tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Rio mamy okazję gościć najlepsze drużyny na świecie. Witam władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dzięki naszej wieloletniej współpracy organizujemy tutaj wspaniałe wydarzenia na najwyższym poziomie. Szczególnie gorąco witam zawodników i trenerów, najważniejszych aktorów tygodnia. Życzę wszystkim wspaniałych wrażeń i sportowych emocji. Niech pobyt w Krakowie będzie niezapomniany i niech wygra najlepszy – powiedział Dyrektor Krzysztof Kowal.

Tak się złożyło, że każdy zespół, który wystąpi w Final Six Ligi Światowej 2016 miał okazję występować w TAURON Arenie Kraków. Amerykanie są już po raz trzeci, wcześniej rozegrali pięć meczów fazy grupowej MŚ 2014, a przed rokiem dwukrotnie zmierzyli się tu z Polakami w rundzie interkontynentalnej Ligi Światowej.

John Speraw i David Lee nie szczędzili we wtorek komplementów, podobnie zresztą jak Francuzi – Laurent Tillie i Benjamin Toniutti, ale wszystkich przelicytował kapitan Brazylijczyków Bruno Rezende mówiąc: - Cieszę się, że znowu zagram w Polsce. Hala w Krakowie jest najwspanialsza z tych, w których grałem.

Kapitan biało-czerwonych Michał Kubiak podkreślił, że najważniejszy w tym sezonie jest oczywiście turniej olimpijski w Rio, ale celem naszej reprezentacji jest też wygranie przed własną publicznością Ligi Światowej. Zapytany o najgroźniejszego rywala, odpowiedział: Polska! I wyjaśnił, że jeżeli on i jego koledzy potrafią się odpowiednio skoncentrować i zagrają tak, jak naprawdę potrafią, to powtórzenie sukcesu sprzed czterech lat, gdy w 2012 roku Polacy po raz pierwszy i do tej pory jedyny triumfowali w Sofii w Turnieju Finałowym LŚ, jest możliwe. W podobnym tonie wypowiadał się trener Stephane Antiga. Zapewnił, że forma zespołu idzie w górę.

Warto więc wybrać się do TAURON Areny Kraków i dopingować mistrzów świata! Wejściówki są jeszcze dostępne na eBilet.pl.

Od środy do piątku zostaną rozegrane mecze w dwóch 3-zespołowych grupach. Polacy zmierzą się w tej fazie turnieju z Francuzami i Serbami. Po dwie drużyny awansują do sobotnich półfinałów. Spotkanie o 3. miejsce i wielki finał w niedzielę. 

Terminarz Final Six 2016 w Krakowie

13 lipca (środa)

17:30   Brazylia – Włochy

20:30   POLSKA – Francja

14 lipca (czwartek)

17:30   USA – Włochy

20:30   POLSKA – Serbia

15 lipca (piątek)

17:30   Serbia – Francja

20:30   Brazylia – USA

16 lipca (sobota)

17:30   półfinał 1

20:30   półfinał 2

17 lipca (niedziela)

17:30   mecz o 3. miejsce

20:30   finał
 

Składy drużyn można znaleźć TUTAJ.
 

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS