Obiecujący powrót siatkarek Trefla Proximy na Suche Stawy

Dla Trefla Proximy Kraków rozegrany w niedzielę, 10 grudnia mecz Ligi Siatkówki Kobiet z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała był drugim w tym sezonie występem przed własną publicznością. Co jednak istotne, drużyna wróciła do zmodernizowanej Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy. Mimo porażki 2:3 (20:25, 24:26, 25:19, 25:20, 11:15), nastroje w ekipie i wśród kibiców dalekie były od minorowych.

Po spotkaniu z mistrzem Polski Chemikiem Police w TAURON Arenie Kraków 23 października, podopieczne włoskiego trenera Alessandro Chiappiniego toczyły boje na boiskach przeciwniczek. Dlatego, gdy tylko stało się to możliwe, nadzorujący modernizację nowohuckiego obiektu Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przychylił się do prośby klubu i wyraził zgodę na zorganizowanie meczu przy ul. Ptaszyckiego.

Nie wszyscy obecni w niedzielę na Suchych Stawach mieli chyba świadomość historycznego wymiaru tego wydarzenia. Otóż, po z górą 25 latach stawką znów były punkty w ekstraklasie siatkówki! Tyle że wiosną 1992 roku walczyli o nie jeszcze siatkarze Hutnika, a teraz rywalizują siatkarki Trefla Proximy.

Zawodniczki z Krakowa i Bielska-Białej zafundowały kibicom ciekawe i zarazem emocjonujące widowisko. Po przegraniu dwóch setów, nastąpiła metamorfoza gospodyń. Przeprowadziły wiele udanych akcji, wykorzystały też błędy bielszczanek. W ekipie gości dwoiła się i troiła libero Izabela Lemańczyk, wychowanka Wisły, córka dwukrotnej mistrzyni Europy Magdaleny Śliwy, pojawiła się również na boisku Olivia Różański – córka innej czołowej przed laty reprezentantki Polski, siatkarki m.in. „Białej Gwiazdy”  i BKS-u Jarosławy Różańskiej, ale MVP została Katarzyna Konieczna, zdobywczyni 21 pkt.

Pod tym względem niewiele jej ustępowały Kinga Hatala (20 pkt) i Daria Paszek (18) z Trefla Proximy.

Ostatecznie, po 2 godzinach i 10 minutach (tzw. czystego czasu gry) zwyciężył wyżej notowany BKS. Krakowianki wzbogaciły się o 1 punkt (dzięki wygraniu dwóch setów) i w tabeli zajmują 11. miejsce z dorobkiem 8 pkt.

16 grudnia wybierają się do Ostrowca Świętokrzyskiego, natomiast 20 grudnia mają zmierzyć się u siebie – znów na Suchych Stawach – z Developresem SkyRes Rzeszów.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS