O medale MŚ w slalomie kajakowym: 11 biało-czerwonych w Deep Creek

Kajakarka Natalia Pacierpnik i dwójka kanadyjkarzy Piotr Szczepański i Marcin z Krakowskiego Klubu Kajakowego oraz 8 innych zawodników reprezentuje nasz kraj w odbywających się w tym tygodniu w amerykańskim centrum sportów wodnych Deep Creek Lake Mistrzostwach Świata w Slalomie.

 

Polacy mają medalowe aspiracje, ale konkurentów do tytułów i miejsc na podium jest wielu, dojdzie więc do niezwykle ostrej rywalizacji.

 

Pacierpnik, siódma podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, w tym sezonie wróciła na tor po urlopie macierzyńskim.

 

Bardzo wyrównaną grupą dysponujemy w K-1 mężczyzn. Bracia Mateusz i Rafał Polaczykowie (Zawisza Bydgoszcz) mają już za sobą kilka znaczących osiągnięć w największych imprezach. Mateusz to m.in. wicemistrz świata seniorów z 2011 roku i czwarty kajakarz olimpijskich zmagań slalomowych, a Rafał był młodzieżowym mistrzem Europy. Uzupełnia braci urodzony w Krakowie Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa) z kilkoma sukcesami w rywalizacji drużynowej.

 

Piotr Szczepański i Marcin Pochwała w latach 2013 (w Krakowie na torze Kolna) i 2014 wywalczyli srebrne medale mistrzostw Starego Kontynentu w C-2. W USA w tej samej konkurencji popłyną jeszcze: bracia Filip i Andrzej  Brzezińscy (AZS AWF Kraków) i duet Michał Wiercioch/Grzegorz Majerczak (Pieniny Szczawnica).

 

W ekipie biało-czerwonych znalazł się także Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz) w C-1.

 

Mistrzostwa świata potrwają do 21 września, sobotnie i niedzielne finały pokaże „na żywo” Eurosport, w tej samej stacji zapowiedziano również kilka relacji „z poślizgiem”.