O medale mistrzostw Polski i Puchary Prezydenta Miasta Krakowa na Kolnej

Już w najbliższy weekend, w dniach 8-10 sierpnia, na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA przy ul. Kolnej 2 w Krakowie najlepsi polscy kajakarze slalomowi będą rywalizować o tytuły mistrzów kraju. Ponadto, wraz zawodnikami ze Słowacji, Rosji i Kanady, powalczą oni o Puchary Prezydenta Miasta Krakowa.

 

W piątek i sobotę (8 i 9 sierpnia) przewidziane są przejazdy w ramach Pucharu Prezydenta Miasta Krakowa, natomiast w sobotę i niedzielę (9 i 10 sierpnia) zmagania o czempionaty Polski. Szczegółowy program zawodów znajduje się w załączeniu.

 

Mistrzostwa Polski organizowane są w Krakowie drugi rok z rzędu. Pierwotnie impreza miała się odbyć od 16 do 18 maja, ale intensywne opady deszczu spowodowały wtedy podniesienie stanu wody na rzece Wiśle i zmusiło to organizatorów do zmiany terminu imprezy.

 

O oba rodzaje trofeów rywalizacja rozegra się w konkurencjach K-1 kobiet i mężczyzn, C-1 kobiet i mężczyzn oraz C-2 mężczyzn, natomiast w mistrzostwach Polski wystąpią także drużyny – w konkurencjach K-1 3X kobiet i mężczyzn oraz C-1 3X i C-2 3X mężczyzn.

 

Bardzo ciekawie zapowiadają się zmagania kajakarskich jedynek, gdzie wśród mężczyzn klan Polaczyków będzie chciał zdetronizować ubiegłorocznego triumfatora Dariusza Popielę, a wśród kobiet zobaczymy reprezentantkę Krakowskiego Klubu Kajakowego Natalię Pacierpnik (siódmą zawodniczkę Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku), która z powodów rodzinnych opuściła poprzedni sezon.

 

Natomiast w konkurencji kanadyjek dwójek mężczyzn publiczności zaprezentują się wicemistrzowie Europy z Krakowa (2013) i z Pragi (2014) Piotr Szczepański i Marcin Pochwała (również zawodnicy KKK Kraków).