O dominację w Małopolsce

W piątek, 19 października hokeiści Comarch Cracovii ulegli w Sanoku mistrzowi Polski, zespołowi Ciarko Bank BPS KH 0-2 (0-0, 0-1, 0-1). Dwa dni później sanoczanie niespodziewanie przegrali w Oświęcimiu z Aksam Unią 2-4 (0-1, 2-2, 0-1). Dlatego wtorkowy mecz na lodowisku przy ulicy Siedleckiego w Krakowie pomiędzy Comarch Cracovią a Aksam Unią - początek o godz. 18.00 - wywołuje duże zainteresowanie, a jego stawką jest dominacja w Małopolsce.

W piątkowym spotkaniu w Sanoku w ekipie gospodarzy zadebiutował napastnik doskonale znany z występów na taflach najlepszej ligi świata - NHL, urodzony w Zabrzu Wojciech Wolski, w minionych sezonach zawodnik tak znanych klubów jak: Colorado Avalanche, Phoenix Coyotes, New York Rangers i Florida Panthers. Z powodu lokautu za Oceanem nie rozpoczęły się jeszcze rozgrywki NHL, w których od tej jesieni Wolski miał bronić barw Washington Capitals.

W ostatnią niedzielę Comarch Cracovia pokonała HC GKS Katowice 4-2 (0-0, 2-1, 2-1) i zajmuje 4. miejsce w tabeli (30 pkt), Aksam Unia jest piąta (23 pkt) a lideruje obrońca mistrzowskiego tytułu Ciarko Bank BPS KH Sanok (47 pkt), który rozegrał jednak o trzy mecze więcej.