Nowy Hutnik 2010 z wizytą w ZIS: Po awansie do III ligi

W piątek, 1 czerwca w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie złożyli wizytę Prezes Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010 Paweł Derlatka i Skarbnik, jednocześnie Dyrektor Marketingu Daniel Urbaniec. Celem spotkania z Urszulą Filipowicz - Zastępcą Dyrektora ZIS ds. Infrastruktury i Imprez Sportowych oraz Haliną Szłapą - Kierownikiem Działu Geodezji i Regulacji Stanów Prawnych było omówienie zasad współpracy Klubu z Miastem po awansie piłkarzy Hutnika do trzeciej ligi.

Duże zainteresowanie kibiców z Nowej Huty występami ulubionej drużyny, rosnące w związku z tym wymogi organizacyjne skłoniły ZIS do zaproszenie na to spotkanie Adama Młota - Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Bezpieczeństwa Imprez Sportowych i Miejskich Imprez Masowych.

Jak zapewnił Prezes Derlatka, sympatykom Hutnika zależy na kulturalnym wspieraniu piłkarzy podczas meczów i budowaniu pozytywnego wizerunku klubu z 62-letnią historią.

Już w najbliższą niedzielę, 3 czerwca o 19.50 (godzina nieprzypadkowa, kojarząca się z datą założenia klubu) na stadionie Grębałowianki, gdzie wiosną gra Hutnik, rozpoczną się uroczystości z okazji awansu do III ligi., wcześniej o 17.30 odbędzie się czwartoligowy mecz z Borkiem.
 
Podczas piątkowych rozmów w siedzibie ZIS przedstawiciele Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010 poznali wstępne warunki - finansowe i prawne - korzystania z miejskich obiektów sportowych przy ul. Ptaszyckiego.

Paweł Derlatka i Daniel Urbaniec, w imieniu nowohuckich miłośników piłki nożnej, wyrazili zadowolenie z decyzji Football Association, że właśnie stadion na Suchych Stawach został wybrany na miejsce treningów reprezentacji Anglii w trakcie EURO 2012.