Noworoczny Slalom Równoległy w rytmie WOŚP

8. edycja międzynarodowych zawodów w slalomie równoległym odbyła się w niedzielę, 10 stycznia na torze kajakarstwa górskiego w OSiR KOLNA. W trakcie imprezy zbierano datki i przeprowadzono licytacje sportowych pamiątek na rzecz 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W rywalizacji uczestniczyli kajakarze z Polski, Słowacji, a także reprezentanci dalekiego Uzbekistanu! Najlepszym w pięciu konkurencjach puchary wręczyli: Wiceprezes Polskiego Związku Kajakowego Tadeusz Wróblewski, Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Dębowski oraz Prezes Krakowskiego Klubu Kajakowego Zbigniew Miązek.

Na rzecz WOŚP licytowano m.in. koszulkę meczową reprezentanta Polski w hokeju na lodzie Adama Bagińskiego z autografami całej drużyny, kij hokejowy innego kadrowicza – Arona Chmielewskiego, krążek z Mistrzostw Świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie, które w 2015 roku odbyły się w Krakowie czy koszulkę reprezentacyjną i kalendarz PZKaj przekazane przez aktualnego wicemistrza świata w konkurencji K-1 slalomu kajakowego Mateusza Polaczyka.

Podczas imprezy można było też skorzystać z przejażdżki konnej na jednym z wierzchowców przyprowadzonych przez Krakowski Klub Jazdy Konnej.

Wyniki

K-1 K:

 1. Joanna Polaczyk-Mędoń (Zawisza Bydgoszcz);
 2. Natalia Pacierpnik (Krakowski Klub Kajakowy)
 3. Ivana Trebulova (KK Zvolen)

K-1 M:

 1. Grzegorz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz)
 2. Rafał Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz)
 3. Eryk Lejmel (Krakowski Klub Kajakowy)

C-1 K:

 1. Aleksandra Stach (Krakowski Klub Kajakowy/Szkoła Mistrzostwa Sportowego);
 2. Justyna Janczy (UKS Spływ Sromowce Wyżne/Szkoła Mistrzostwa Sportowego);
 3. Ewa Hurkała (AZS AWF Kraków)

C-1 M :

 1. Paweł Smolarski (Krakowski Klub Kajakowy);
 2. Kacper Sztuba (AZS/SMS Kraków)
 3. Abdumanapov (Uzbekistan)

C-2 M:

 1. Eryk Lejmel/Paweł Smolarski (Krakowski Klub Kajakowy);
 2. Michał Woś/Hubert Wawryk (SMS/KKK).

Fot. MCH/ZIS