Noworoczny Slalom Równoległy na rzecz WOŚP

W niedzielę, 15 stycznia na zadaszonym i ogrzewanym torze kajakarstwa górskiego w OSiR KOLNA odbędzie się dziewiąta edycja Noworocznego Slalomu Równoległego. Tradycyjnie już, zawodnicy, kibice i wszyscy, którzy tego dnia pojawią się na imprezie przyłączą się do finałowego grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zawody przy ul. Kolnej 2 rozpoczną się o godz. 11.00. Rywalizacja w znacznej mierze różni się od tej, którą można obserwować podczas klasycznych imprez slalomu kajakowego – zwycięzcy zmagań w pięciu konkurencjach (K-1 K, K-1 M, C-1 K, C-1 M, C-2 M) zostaną wyłonieni w systemie pucharowym. Podczas przejazdu startuje wspólnie dwójka zawodników po obu stronach toru. Każda para ma dwa przejazdy, tak aby każdy płynął z lewej i z prawej strony. Wygrywa ten, który uzyska lepszy łączny czas dwóch przejazdów. Do finałów zakwalifikują się posiadacze czterech najlepszych wyników z każdej kategorii.

Noworoczny Slalom Równoległy to impreza charytatywna, z której całkowity dochód jest przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Z okazji jubileuszowego,  25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na jej rzecz przeprowadzone zostaną liczne aukcje, w tym m.in. licytacja sportowych pamiątek przekazanych przez kajakarzy czy kalendarzy z autografami Natalii Pacierpnik, Piotra Szczepańskiego i Marcina Pochwały – olimpijczyków z Londynu i Rio de Janeiro, na co dzień trenujących w Krakowskim Klubie Kajakowym.

Każdy, kto odwiedzi niedzielną imprezę i wesprze WOŚP, otrzyma bezpłatnie ciepły poczęstunek.

W załączeniu znajduje się szczegółowy program zawodów.

Fot. MCH/ZIS