Nowohucki debiut szczypiorniaka na piasku

Dwugodzinne zajęcia dla najmłodszych, a także pokazowy mecz z udziałem mistrzyń Polski i brązowych medalistek Klubowego Pucharu Europy oraz zdobywców Pucharu Polski to były największe atrakcje pierwszego dnia weekendu z piłką ręczną plażową na kąpielisku Wandy Kraków przy ul. Bulwarowej 39, obok Zalewu Nowohuckiego.

Nowohucki debiut szczypiorniaka na piasku, w ramach Artur Siódmiak Summer Cup, wypadł okazale a bardzo pomogła w tym w piątek, 29 maja piękna, słoneczna pogoda.

 

Najpierw, na sześciu miniboiskach wytyczonych w miejscach służących do tej pory amatorom gry w siatkówkę plażową młodzi adepci piłki ręcznej poznawali zasady nowej dyscypliny sportu. Szybko zgłębiali jej tajniki, by na zakończenie treningu z Arturem Siódmiakiem i jego współpracownikami z Fundacji Akademia Sportu sprawdzić nabyte umiejętności podczas krótkich gier.

 

Potem mogli podziwiać  popisy  starszych, utytułowanych zawodniczek z Piotrkowa Trybunalskiego i zawodników z Gdańska, którzy starali się zdobywać  przede wszystkim tzw. spektakularne bramki, premiowane 2 punktami. Zwycięzców „pokazówki” wyłoniły dopiero rzuty karne, ale najważniejsza tym razem była znakomita zabawa.

 

Piłka ręczna plażowa okazała się atrakcyjną propozycją. Zachęcamy do obejrzenia 30 i 31 maja meczów turnieju PGNIG Polish Beach Handball Tour 2015, będącego jedną z trzech tegorocznych eliminacji Mistrzostw Polski.

 

Początek spotkań na terenie kąpieliska KS Wanda w oba dni o godz. 9.00. W sobotę mecze rozgrywane będą do wieczora, w niedzielę do godz. 15.00.

 

Impreza w Nowej Hucie organizowana jest przez Fundację Akademia Sportu przy współpracy Gminy Miejskiej Kraków i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

Fot. MCH/ZIS