Nowe rowery dla kolarzy WLKS Krakus: słowa uznania za udany sezon

Sześć rowerów przekazał w środę, 16 listopada sekcji kolarskiej WLKS Krakus Swoszowice Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. W spotkaniu z okazji zakończenia sezonu uczestniczyli także znani i utytułowani wychowankowie klubu: Katarzyna Niewiadoma, Rafał Majka, Tomasz Marczyński i Karol Domagalski.

 

 

- Można tak generalnie stwierdzić, że klub ze Swoszowic tworzy w ostatnich latach historię polskiego kolarstwa, jest jednym z najprężniejszych w kraju jeśli idzie o młodzież. Musi być jednak ktoś, kto temu przewodzi i trenuje młodych zawodników. Znakomicie to robi pan Zbigniew Klęk. Muszą też być wzorce, do których ta młodzież nawiązuje. I kimś takim jest pan Rafał Majka. A wraz z nim inni mistrzowie, profesjonalni kolarze wywodzący się z Krakusa. Panu Rafałowi chciałbym podziękować za brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Przed oczami mam taki obrazek sprzed dwóch lat, gdy Rafał Majka wygrywał Tour de Pologne w Krakowie i po jeździe na czas naszego świetnego kolarza  zdejmowano z roweru, co świadczy o ogromnym wysiłku, jaki wszyscy Państwo wkładacie w wyścigi, by osiągać sukcesy. Na dorocznym podsumowaniu sezonu spotykamy się nie po raz pierwszy. Zawsze jest to optymistyczna uroczystość, podczas której prezentowane są osiągnięcia kolarzy klubu ze Swoszowic i również jego znakomitych wychowanków. Cieszę się z tak licznej obecności młodzieży. Dziękując za te wszystkie dokonania, chciałbym zapewnić, że Krakus zawsze może liczyć na wsparcie Miasta. W dowód uznania za osiągnięte wyniki, przekazuję Państwo sześć rowerów – powiedział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Każdy z młodych zawodniczek i zawodników otrzymał też upominek od Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

O swoich osiągnięciach w 2016 roku poinformowali w krótkich wystąpieniach medaliści mistrzostw Polski juniorek i juniorów oraz juniorek młodszych: Ewelina Sikora, Szymon Tracz, Martina Stecka i Weronika Grosicka.

Prezes WLKS Krakus Swoszowice Jacek Koziarowski, trener Zbigniew Klęk, sponsor Stanisław Czaja, zawodnicy i działacze przekazali Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu i Dyrektorowi ZIS Krzysztofowi Kowalowi pamiątkowe tablice ze zdjęciami kolarzy.

Kwartet najwybitniejszych wychowanków Krakusa wręczył natomiast Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu kask kolarski z autografami.

Po wykonaniu wspólnej fotografii, refleksami dotyczącymi sezonu 2016 podzielili się: Katarzyna Niewiadoma, Rafał Majka, Tomasz Marczyński i Karol Domagalski.

Dla mistrzyni Europy do lat 23 i szóstej w olimpijskim wyścigu ze startu wspólnego Katarzyny Niewiadomej,  już sam udział w igrzyskach w Rio był niezapomnianym przeżyciem.

Brązowy medalista olimpijski Rafał Majka podziękował najpierw Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu za rowery dla młodszych koleżanek i kolegów. Wspomniał również o planach startowych w 2017 roku. - Nie ma jeszcze polskiej grupy zawodowej World Tour. Z Rosji przenoszę się więc do Niemiec. Będę jeździł w nowej drużynie Bora-Hansgrohe. Liczę na fajne, szybkie ściganie. Giro d’Italia, Tour de France i Tour de Pologne to moje najważniejsze wyścigi w najbliższych miesiącach – podkreślił Rafał Majka, który 29 lipca w Krakowie zamierza przystąpić do walki o drugie w karierze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej TdP.

Fot. Łukasz Zawadzki/ZIS