Nowe przystanki Krakowskiego Tramwaju Wodnego

Jeszcze w maju zostaną uruchomione dwa nowe przystanki: w okolicach ulicy Tynieckiej - "Dom Papieski" oraz przy kładce O.L.Bernatka - "Kazimierz".

Przypomnijmy, że Turystyczny Szlak Żeglugi Śródlądowej na Rzece Wiśle w Krakowie został utworzony z myślą o wsparciu walorów turystycznych miasta w okolicach rzeki, ale także aby wspomóc komunikację w centrum zatłoczonej metropolii. Obecna ilość i rozmieszczenie przystanków nadaje tramwajowi wodnemu rolę typową dla transportu turystycznego - z jednej strony pozawla przemieścić się i komunikuje ze sobą różne atrakcje turystyczne, a z drugiej sam rejs stanowi atrakcję, ukazując ruchliwe miasto ze zdystansowanej perspektywy wody, spokoju i natury. Majestatyczność Wawelskiego Zamku, oddalenie klasztorów, nowoczesne kształty modernistycznych budowli stale ubogacających krakowski pejzaż pozwalają przekrojowo spojrzeć na miasto i dają czas, by się nim zachwycić.

W nadchodzącym, piątym z kolei, sezonie funkcjonowania Krakowskiego Tramwaju Wodnego będzie można korzystać z niżej wymienionych przystanków (wyliczenie zgodnie z nurtem Wisły płynącej w Krakowie z Zachodu na Wschód):

1.   Tyniec Klasztor
      Stopień wodny i śluza Kościuszko (śluzowanie bez możliwości wsiadania czy wysiadania)
2.   Tor Kajakowy (Kolna - przystanek nieczynny do czasu usunięcia łachy piasku tzw. plaży lub przygotowania przystanku zastępczego)
3.   Kopiec Kościuszki
4.   Flisacka
5.   Dom Papieski (NOWY!)
6.   Most Dębnicki
7.   Most Grunwaldzki
8.   Paulińska
9.   Most Piłsudskiego
10. Kazimierz (NOWY!)
11. Most Kotlarski
12. Galeria Kazimierz
13. Stopień Dąbie (przed śluzą)


Poniżej obecny schemat komunikacyjny  LINII 1 - Kraków oraz LINII 2 - Tyniec.


s