Nowe boisko ze sztuczną trawą dla Hutnika: radosne wydarzenie na Suchych Stawach

W środę, 12 lipca Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski dokonał otwarcia nowego, oświetlonego boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą na Suchych Stawach. Operatorem boiska będzie Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010.

Klub otrzymał obiekt na podstawie umowy dzierżawy z Gminą Miejską Krakówna na czas oznaczony - do 30 czerwca 2018 r. Nowy Hutnik 2010 jest także dzierżawcą Stadionu Miejskiego Hutnik Kraków,  boiska z naturalną trawą, przeznaczonego do treningów i rozgrywek oraz parterowego pawilonu szatniowo-socjalnego.

W środowym wydarzeniuuczestniczyli teżparlamentarzyści, radni Miasta Krakowa i Dzielnicy XVIII Nowa Huta, przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, wykonawców, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i klubu-operatora obiektu, trenerzy, zawodnicy, dziennikarze i kibice.

Oddane do użytku boisko zostało poświęcone przez księdza proboszcza Wincentego Zakrzewskiego z Parafii św. Bartłomieja.

W krótkim wystąpieniu Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przypomniał o bogatych tradycjach Suchych Stawów jako miejsca rywalizacji sportowej i rekreacji: - Miasto dba o ten teren, mamy tu stadion, który był odnawiany przed Euro 2012 i halę widowiskowo-sportową Suche Stawy, modernizowaną dla siatkarek Trefla Proximy Kraków, otwieramy dziś kolejne boisko w tymdużym kompleksie, przy okazji przypomnę więc, że w ostatnich kilku latach wybudowaliśmy i zrewitalizowaliśmy w Krakowie około 170 boisk przyszkolnych, osiedlowych i klubowych. Wracając do terenu na Suchych Stawach, w przeszłości był użytkowany wyłącznie przez Hutnika, dziś działa tutaj także Stowarzyszenie SIEMACHA, mając do dyspozycji halę sportową z krytym basen i kilka boisk. Niebawem, pojawi się wspomniany Trefl Proxima. Warto zwrócić uwagę, że kładziemy nacisk nie tylko na sport wyczynowy poprzez modernizację istniejących obiektów, ale dbamy również o rozwój sportowych talentów. Otwierane boisko w budżecie miasta było przeznaczone dla Hutnika, w związku z tym przekazuję je w użytkowanie temu klubowi, w pierwszej kolejności tym małym piłkarzom, siedzącym przede mną i mam nadzieję, że wykorzystają je w sposób właściwy i znakomity, a wśród nich pojawi się następca Roberta Lewandowskiego czy Michała Pazdana, który wyszedł przecież z Hutnika.

Prezydent Jacek Majchrowski przekazał młodym sportowcom piłki a zwycięskiej drużynie okolicznościowego turnieju puchar.

W imieniu działaczy i zawodników Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010, za nowe boisko podziękował dyrektor sportowy i prezes Akademii Piłkarskiej Hutnik Kraków Leszek Janiczak, wręczając Prezydentowi Majchrowskiemu koszulkę z nr 5 z życzeniami sukcesu w wyborach na piątą kadencję.

Oświetlone (200 luksów) boiskoze sztuczną nawierzchnią wraz z infrastrukturą towarzyszącą wybudowało konsorcjum: lider - INTERHALL Sp. z o.o. z Katowic i partner - F.U.H. SŁAWPOL Sławomir Baran z Krakowa, pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, według projektu architektów Ireneusza Piotrowskiego i Małgorzaty Rosół z Pracowni Architektury z Krakowa.

W ramach inwestycji wykonano:

- boisko ze sztuczną trawą o wym. 105x66 m

- ogrodzenie panelowe o wys. 4 m (342 mb)

- dostawę i montaż piłkochwytów za bramkami z osłonami antyurazowymi

- dostawę i montaż 6 masztów oświetleniowych o wys. 12 m

- dostawę i montaż 4 lamp parkowych

- drenaż boiska z kanalizacją deszczową + zbiornik retencyjny

- termomodernizację rozdzielni elektrycznej wraz ze schodami stalowymi i drzwiami stalowymi

- chodniki  wokół boiska

- montaż bramy i  furtek wejściowych na boisko

- ciąg pieszo-jezdny i parking.

Koszt: 2 862 164,33  zł (brutto).

W miejscu, gdzie znajduje się obecnie oświetlone boisko było przed laty sztuczne lodowisko.

Fot. Łukasz Zawadzki/ZIS, JS/ZIS