Nowe boisko dla Gimnazjum nr 12

Przy okazji zakończenia roku szkolnego, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal – w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego – przekazał nowe boisko wielofunkcyjne dyrekcji i uczniom Gimnazjum nr 12.

Dyrektor Krzysztof Kowal, w towarzystwie swojego Zastępcy ds. Inwestycji Krzysztofa Dębowskiego, wręczył także na ręce Dyrektor szkoły Zofii Rostworowskiej komplet piłek do gry na nowym obiekcie. Poświęcenia boiska dokonał Proboszcz Parafii Świętej Jadwigi Królowej Marek Hajdyła.

Uczniowie, pod kierunkiem uczącego w szkole księdza Grzegorza Kurzca, przygotowali specjalny pokaz taekwondo, wystąpiły również cheerleaderki.

Boisko przy Gimnazjum nr 12 im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły (ul. Kluczborska 3, Dzielnica IV Prądnik Biały) zostało wykonane w ramach programu rewitalizacji i modernizacji boisk przyszkolnych, realizowanego przez Gminę Miejską Kraków.

W trybie „zaprojektuj i wykonaj” firma EVERSPORT sp. z o. o. z Warszawy – pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, wg projektu mgr inż. Karoliny Wyrwas-Zabornej – wybudowała  boisko (39x17 m) o nawierzchni poliuretanowej do gry w piłkę ręczną, piłkę nożną, koszykówkę, zamontowała bramki (3x2 m) i kosze wraz z siatkami, osłony antyfrazowe, piłkochwyty o wys. 4 m, a także ławki i kosze na śmieci. Położone zostały również chodniki z kostki brukowej na podbudowę z kruszywa, wymieniono  siatkę ogrodzeniową.  Koszt tych wszystkich wymienionych prac wyniósł 225 919,67 zł brutto.

Ponadto, kosztem 112 tys. zł brutto przeprowadzona została modernizacja boiska do tenisa ziemnego. Po zdemontowaniu starej nawierzchni z mączki ceglanej i starych słupków, wykonano podbudowę z kruszywa i położono nawierzchnię z krótkiej trawy syntetycznej (22 mm), przeprowadzono tzw. piaskowanie i naklejono linie do gry w tenisa ziemnego. Zamontowano nowe słupki (w tulejach), wykonano wejście z kostki brukowej.

Łącznie koszty modernizacji obiektów sportowych przy ul. Kluczborskiej to 337 919,67 zł brutto.

Fot. MCH/ZIS