Nowe boisko dla Bieżanowianki

W czwartek, 2 lipca Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wizytował teren budowy nowego boiska Bieżanowianki. O inwestycyjnych i sportowych planach klubu sportowego, który w tym roku obchodzi jubileusz 90-lecia poinformował Prezes Zarządu Mirosław Boryczko.

W spotkaniu uczestniczyli także inni działacze klubu, pracownicy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie z Dyrektorem Krzysztofem Kowalem, radni miejscy i dzielnicowi, wykonawcy obiektu.

 

Bieżanowianka, skupiająca się na szkoleniu młodzieży w sekcjach piłki nożnej i zapasów, jeszcze jesienią tego roku otrzyma oświetlone boisko o wymiarach 76x46 m  o nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz drenażem z kanalizacją.

 

Na nowym boisku prowadzone będą treningi i rozgrywki w określonych  grupach wiekowych.

 

Prace rozpoczęły się w połowie czerwca, mają się zakończyć 15 października.  Koszt budowy nowego boiska zgodnie z  zawartą umową to 1 115 551,33 zł brutto. Wykonawcą jest EVERSPORT sp. z o.o. z Warszawy a podwykonawcą Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych i Budowlanych Halux sp. z o.o. z Krakowa.

 

Czynione są starania o pozyskanie środków finansowych na modernizację murawy i trybun istniejącego boiska a także budowę nowego pawilonu klubowego z pomieszczeniami administracyjno-gospodarczymi, szatniami, salą do treningów zapaśniczych.

 

Należy podkreślić, że Bieżanowianka ma bogate tradycje i duże osiągnięcia właśnie w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu -  zapasach w stylu klasycznym. Jej wychowankami są m.in. wielokrotny reprezentant i mistrz Polski Kazimierz Michalik oraz złoty medalista Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży Andrzej Ślusarek