Nocny powrót do Krakowa finalistki Wimbledonu Agnieszki Radwańskiej

We wtorek, 10 lipca wróciła do rodzinnego Krakowa finalistka Wimbledonu Agnieszka Radwańska. Na lotnisku w Balicach, w imieniu władz miasta, tenisistkę powitała Wiceprezydent Krakowa Magdalena Sroka. Zawodniczka otrzymała także bukiet kwiatów od przedstawiciela Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Gratulacje złożył wnuczce Władysław Radwański, w towarzystwie ojca sportsmenki Roberta Piotra Radwańskiego.

Po sobotnim pojedynku z Amerykanką Sereną Williams Agnieszka Radwańska udała się do... Palermo, gdzie osobiście wycofała się z turnieju WTA z powodu choroby górnych dróg oddechowych. Tego wymagały procedury stosowane w zawodowym tenisie. Dopiero po załatwieniu tych formalności, mogła wrócić do Polski - przez Monachium.

Samolot wylądował o godz. 23.05. Na Agnieszkę Radwańską czekali najwierniejsi kibice, którzy odśpiewali jej „Sto lat" oraz dziesiątki dziennikarzy i fotoreporterów, stacje telewizyjne „na żywo" przekazywały relacje z Balic.

Najlepsza polska tenisistka, która od poniedziałku zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu a podczas otwarcia 27 lipca Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie będzie chorążym naszej reprezentacji, odpowiedziała na kilkadziesiąt pytań.

Już w najbliższą sobotę, 14 lipca Agnieszka Radwańska weźmie udział w konferencji prasowej w Warszawie. Przed powrotem na wimbledońskie, trawiaste korty, gdzie zostanie rozegrany turniej olimpijski, skupi się przede wszystkim na przygotowaniach do tej wielkiej imprezy.

To drugi start Agnieszki w igrzyskach, cztery lata temu wystąpiła w Pekinie. Tym razem, dołączy do niej młodsza siostra Urszula Radwańska, obie zagrają w singlu i razem w deblu.

[galeria:443]
Fot. MCH/ZIS