Nocna Dycha z Wawelem – Bieg Nocny na 10 km ze Sponsorem Tytularnym

Bieg Nocny na 10 km zmienia swoją nazwę. Sponsorem Tytularnym została firma Wawel, krakowski producent słodyczy, który dotychczas był partnerem imprez biegowych organizowanych w imieniu Gminy Miejskiej Kraków przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Od najbliższej edycji bieg będzie odbywał się pod nazwą: Nocna Dycha z Wawelem.

Wawel zadeklarował długofalową współpracę przy rozwoju tej cieszącej się coraz większą popularnością imprezy, co idealnie wpisuje się w nową strategię komunikacyjną marki pod hasłem „Czujesz się dobrze, czynisz dobrze”.

Przypomnijmy, że organizowany po raz czwarty bieg nocny rozpocznie tegoroczną edycję Krakowskich Spotkań Biegowych, kończących się 16. PZU Cracovia Maratonem. Uczestnicy Nocnej Dychy z Wawelem wyruszą na trasę 28 kwietnia o godz. 21.00, z deptaku przy Al. 3 Maja w okolicy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Tam też będzie zlokalizowana meta. Na pokonanie dystansu 10 km zawodnicy mają 1,5 godziny. Po drodze napotkają wiele wspaniałych zabytków, znanych z trasy maratonu – przebiegną m.in. przez Rynek Główny czy obok Zamku Królewskiego na Wawelu.

Z roku na rok rośnie liczba uczestników – pierwszą edycję nocnej rywalizacji w Krakowie ukończyło 1058 osób, drugą 1821, a trzecią już 2615. W tym roku limit startujących wynosi 4000.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które do dnia 28 kwietnia 2017 roku ukończą 18 lat.

Strona internetowa biegu: www.nocnadychazwawelem.pl