Niezawodna Agnieszka Radwańska: finał w Auckland!

23-letnia krakowianka Agnieszka Radwańska zagra w sobotę, 5 stycznia w finale turnieju tenisowego ASB Classic WTA International ? z pulą nagród 235 tys. dolarów ? w nowozelandzkim Auckland. Spotka się z rówieśniczką, Yaniną Wickmayer z Belgii.

W piątek, 4 stycznia rozstawiona z nr. 1 Polka pokonała już po raz czwarty w zawodowej karierze Jamie Hampton (USA), tym razem 7-6 (7-4), 7-6 (7-3). Mecz trwał godzinę i 45 minut, szczególnie zacięty był pierwszy set. W drugim Radwańska prowadziła 4-0, ale dość nieoczekiwanie straciła aż 5 gemów z rzędu. Doszło więc do kolejnego tie-breaka, zakończonego znów sukcesem tenisistki z Krakowa, która zaserwowała 6 asów.

Wickmayer (nr 3) odniosła natomiast zwycięstwo nad utalentowaną Niemką Moną Barthel (nr 8) 6-4, 1-6, 7-6 (7-3).
Z Agnieszką Radwańską Belgijka, która triumfowała w Auckland w 2010 roku, zmierzy się po raz trzeci. Na razie mają remisowy bilans konfrontacji na korcie.