Niespodziewany triumf Brazylijczyków. Poznaliśmy pierwszych finalistów ME piłkarzy ręcznych

Gdy podczas majowego weekendu polscy piłkarze ręczni uczestniczyli w międzynarodowym turnieju towarzyskim w Krakowie i Katowicach, zakończonym niespodziewanym triumfem Brazylijczyków, odbywały się również mecze kwalifikacyjne do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Wiemy już, że w  Men’s EHF EURO 2016 Poland zagrają obrońcy tytułu Francuzi, finaliści ostatnich ME Duńczycy i Węgrzy oraz oczywiście biało-czerwoni jako gospodarze imprezy.

W niedzielę, 3 maja w katowickim Spodku reprezentacja Brazylii pokonała trzecią drużynę świata Polskę i niespodziewanie zajęła 1. miejsce w turnieju, który 1 i 2 maja gościł w TAURON Arenie Kraków.

 

Trzydniowe zmagania z udziałem 4 ekip: Brazylii, Polski, Rumunii i Egiptu miały na celu sprawdzenie obiektów oraz stanu przygotowań organizacyjnych  na kilka miesięcy przed  mistrzostwami. Dla naszego zespołu stanowiły pierwszy od MŚ w Katarze test formy.

 

Przed trenerem Michaelem Bieglerem i jego wybrańcami wiele ciężkiej pracy, aby w styczniu 2016 roku sprostać oczekiwaniom kibiców.

 

Sensacyjna porażka z Brazylią 24-25 (12-14) zapewne podrażniła ambicje polskiego zespołu. Na 3. pozycji w końcowej klasyfikacji majowego turnieju uplasowała się Rumunia po niedzielnym zwycięstwie nad Egiptem 28-21 (15-13).

 

W miniony weekend zapadły ważne rozstrzygnięcia w kwalifikacjach ME 2016. Awans zapewnili sobie szczypiorniści Francji, Danii i Węgier. Trwa nadal rywalizacja o 12 pozostałych przepustek do Men’s EHF EURO 2016 Poland.

 

19 czerwca 2015 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się losowanie grup turnieju finałowego, dzień później, 20 czerwca, w TAURON Arenie Kraków, zostanie rozegrany  bardzo atrakcyjny mecz towarzyski Polska - Dania.

 

Fot. Paweł Krawczyk/UMK