Niespodzianka w półfinale MP w siatkówce plażowej, tym razem młodsi górą

W pierwszym półfinale Orlen Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kraków 2014 spotkały się turniejowa "jedynka" - para Kądzioła/Szałankiewicz - z turniejową "dwójką" - duet Kantor/Łosiak. Po emocjonujacym spotkaniu, górą byli niżej rozstawieni, młodsi z reprezentantów Polski. W finale zmierzą się z drużyną Witczak/Wojtasik.

We wczesniejszych meczach turnieju finałowego mistrzostw kraju Kądzioła i Szałankiewicz nie stracili nawet seta, ale w półfinale lepszą dyspozycję zaprezentowali Kantor z Łosiakiem, zwyciężając 2-1 (21-17, 18-21, 15-11).

 

Mniej doświadczona z polskich par występujących w cyklu World Tour, mająca na koncie zwycięstwo w krakowskim turnieju eliminacyjnym mistrzostw Polski w 2010 roku, ma szansę na tych samych boiskach KS Wanda wywalczyć złote medale.

 

Ich finałowymi przeciwnikami będą Witczak (na co dzień - w hali - atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle) z Wojtasikiem, którzy ograli Lecha i Sobczaka 2-0 (21-17, 22-20). Lech i Wojtasik we wczesniejszych latach występowali w jednym zespole, zdobywając razem mistrzostwo Polski i wygrywając krakowskie zawody w 2012 i 2013 roku. Sportowe rozstanie póki co na lepsze wychodzi Wojtasikowi, a Lechowi tym razem musi wystarczyć walka o brąz.

 

Kantor i łosiak będa mieli okazje do rewanżu za mecz z wcześniejszej fazy turnieju, kiedy to gładko przegrali z Witczakiem i Wojtasikiem 0-2 (19-21, 15-21).

 

Mecz o 3. miejsce rozpocznie się o godz. 17.00, a finał o godz. 18.00.