Niepokonana Agnieszka Radwańska: finał w Sydney!

Już ósme z rzędu zwycięstwo w tym sezonie odniosła w czwartek nad ranem ? czasu europejskiego ? tenisistka z Krakowa Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z numerem 1 nasza reprezentantka, pokonując Chinkę Na Li 6-3, 6-4, awansowała do finału turnieju WTA Premier Apia International w australijskim Sydney. w którym spotka się ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą.

W trwającym 1 godzinę i 33 minuty pojedynku nie brakowało wielkich emocji, szczególnie w jego ostatnich fragmentach, gdy Na Li, przegrywając w drugim secie 2-5, zapisała na swoje konto dwa kolejne gemy i obroniła w sumie aż siedem meczboli.

Po raz pierwszy w zawodowej karierze Agnieszka Radwańska okazała się lepsza od Chinki na twardym korcie i poprawiła bilans konfrontacji z nią na 4-5.

W tym roku, 23-letnia krakowianka nie oddała rywalkom nawet jednego seta i w piątek stanie przed szansą wywalczenia dwunastego tytułu cyklu WTA w singlu (ma także w swoim dorobku dwa wygrane turnieje w deblu).

Lista sukcesów Agnieszki Radwańskiej obejmuje: Sztokholm (2007), Pattaya City, Stambuł i Eastbourne (2008). Carlsbad, Tokio - Pan Pacific i Pekin (2011), Dubaj, Miami i Brukselę (2012), Auckland (2013) w grze pojedynczej oraz Stambuł (2007, w parze z siostrą Urszulą Radwańską) i Miami (2011, ze Słowaczką Danielą Hantuchovą) w grze podwójnej.

Finałową przeciwniczką Radwańskiej będzie jej rówieśniczka z Bratysławy. Dominika Cibulkova. Spotkają się na kortach po raz czwarty po długoej, blisko czteroletniej przerwie. Wszystkie dotychczaspowe mecze zakończyły się zwycięstwami krakowianki.