Niedzielne ograniczenia w ruchu: Zielone światło dla biegaczy!

Niedzielny IX Krakowski Półmaraton Marzanny, który rozpocznie się o godz. 11.00 z uwagi na to, że jego trasa prowadzi także ulicami Zwierzyńca i Starego Miasta spowoduje pewne ograniczenia w ruchu. 18 marca z utrudnieniami muszą się także liczyć krakowianie i turyści spacerujący oraz jeżdżący na rowerach lub rolkach wokół Błoń i na Bulwarach Wiślanych. Szczegóły przedstawił koordynator ds. zabezpieczenia trasy Andrzej Batko podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w środę, 14 marca w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

- Niestety, pewne utrudnienia w ruchu muszą być - powiedział Andrzej Batko. - Staraliśmy, aby te utrudnienia był jak najmniejsze.
 

* Od godz. 6.00 w niedzielę, 18 marca wyłączona zostanie z ruchu Aleja 3 Maja.

* Przez cały czas trwania imprezy deptaki wokół Błoń i jezdnia Al. Maja będą wyłączone z ruchu pieszego, będą także zamknięte ścieżki rowerowe.

* Przewidziane jest krótkie, 20-minutowe wstrzymanie ruchu na Alei Focha czas przebiegnięcia uczestników półmaratonu do mostu na Rudawie przed dotarciem na ulicę Emaus. Na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Królowej Jadwigi ruch kołowy będzie regulować policja drogowa, aby nie tworzyły się korki.

* Przez około 30 minut spodziewać się należy utrudnień w ruchu na Salwatorze, wstrzmany zostanie ruch kołowy dla pojazdów zmierzających z centrum miasta w kierunku Bielan. Ruch w przeciwnym kierunku Bielany - centrum miasta odbywać się ma normalnie. Zawodnicy ulicą Księcia Józefa do Mostu Zwierzynieckiego pokonywać będą prawą stroną. Nie przewiduje się żadnych ograniczeń w ruchu tramwajowym na Salwator.

* Na Bulwarach - po obu stronach Wisły - w trakcie półmaratonu będzie wyłaczony ruch dla pieszych, rowerzystów i rolkarzy.

* Zostanie wyłączony ruch pomiędzy ulicami Bernardyńską i św. Gertrudy a ul. Straszewskiego, autobusy linii 304 i 522 będą skierowane na objazdy.

* O wyrozumiałość z powodu utrudnień proszeni są mieszkańcy ulicy Kanoniczej.

* Ruch wahadłowy pojazdów - samochodów i tramwajów - Sakl przewiduje się przy przekraczaniu przez biegaczy w drodze powrotnej na Błonia Salwatora (z Bulwarów) i Alei Focha.

- Jest to bardzo trudne przedsięwzięcie, ale postaramy, aby uczestnicy IX Krakowskiego Półmaratonu Marzanny bezpiecznie przebiegli przez miasto - zakończył Andrzej Batko.