Niedziela pod znakiem sportu: Z Biegu Trzech Kopców na II Turniej Żużlowy o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

Dwie atrakcyjne imprezy sportowe odbędą się w podwawelskim grodzie w niedzielę, 3 października. O godz. 10.30 wyruszy z Kopca Krakusa w Podgórzu IV Bieg Trzech Kopców z metą pod Kopcem Piłsudskiego w Lesie Wolskim, a o godz. 14.00 w Nowej Hucie na stadionie Wandy rozpocznie się II Turniej Żużlowy o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego z udziałem trzykrotnego mistrza świata Australijczyka Jasona Crumpa i tegorocznego mistrza Polski Janusza Kołodzieja.

Do Biegu Trzech Kopców, czyli IV Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim, a jednocześnie finału cyklu Salomon Trail Running zgłosiło się do tej pory blisko 700 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy. Zapisy będą przyjmowane jeszcze w niedzielę rano w biurze imprezy znajdującym się w budynku Szkoły Podstawowej nr 29 przy al. Dembowskiego 12 - w pobliżu startu. Jest już pewne, że padnie rekord frekwencji - przed rokiem w BTK wzięło udział 557 wyczynowców i amatorów biegania. Na 13-kilometrowej trasie z Kopca Krakusa Bulwarami Wiślanymi do Salwatora, koło Kopca Kościuszki na metę u stóp Kopca Piłsudskiego zwyciężył Rosjanin Nikołaj Riabinin, a wśród kobiet najszybciej pokonała dystans Białorusinka Anastazja Padalinska.
W tym sezonie Bieg Trzech Kopców po raz pierwszy zakończy składający się z dziesięciu imprez ogólnopolski cykl Salomon Trail Running. Dla organizatorów i uczestników tego cyklu krakowskie zawody stały się bez wątpienia atrakcyjnym kąskiem, bo przecież nie ma w naszym kraju innego takiego biegu górskiego prowadzącego przez środek wielkiego miasta ze wspaniałymi zabytkami i jedyny w swoim rodzaju, pełen uroku Las Wolski.
Bieg Trzech Kopców jest jedną z pięciu imprez promujących nasze miasto w ramach projektu „Kraków nie tylko zabytkami stoi", wraz z Cracovia Maraton, Międzynarodowymi Regatami w Slalomie Kajakowym, Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej i Tour de Pologne tworzy markę Krakow Royal Sports.
Z kolei, II Turniej Żużlowy o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa jest nawiązaniem do pięknych tradycji tego sportu w w naszym mieście, szczególnie w jego najmłodszej dzielnicy. W 2009 roku z okazji obchodów 60-lecia Nowej Huty na nowym torze zmodernizowanego stadionu Wandy wystartowało wielu znakomitych żużlowców. Wszystkim pozostała w pamięci wspaniała walka o zwycięstwo Rosjanina Emila Sajfudtinowa z Tomaszem Gollobem, który kilka dni temu zapewnił sobie pierwszy w karierze tytuł indywidualnego mistrza świata.
Tym razem, w niedzielne popołudnie kibice będą mieli okazję zobaczyć w akcji Australijczyka Jasona Crumpa oraz mistrzów świata w drużynie: Janusza Kołodzieja i Adriana Miedzińskiego. Obsadą zajmuje się Krzysztof Cegielski - były świetny żużlowiec, obecnie menedżer i komentator.
Dwa duże wydarzenia sportowe w jednym dniu to wielkie wyzwanie dla organizatora działającego w imieniu i dla Gminy Miejskiej Kraków Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Znaczące wsparcie Miasta umożliwiło działaczom Speedway Wanda przygotowanie turnieju żużlowego.Kopiec Krakusa tuż przed startem ubiegłorocznej edycji Biegu Trzech Kopców