Nie zagrają w 1/8 finału Ligi Europy: Bezbramkowy remis piłkarzy Wisły w Liege

Mimo bezbramkowego remisu w Liege, w rewanżu ze Standardem, piłkarze Wisły nie zdołali w czwartek, 23 lutego zakwalifikować się do 1/8 finału Ligi Europy, ponieważ w pierwszym spotkaniu w Krakowie padł także remis 1-1 (0-1), ale właśnie bramka zdobyta przez belgijską drużynę na wyjeździe zapewniła jej awans.

Podobnie jak tydzień wcześniej, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, mistrzowie Polski przez część meczu na Stade Maurice Dufrasne grali w dziesiątkę.

Tym razem, w 63. minucie - po faulu na kapitanie gospodarzy Reginalu Goreux - Argentyńczyk Gervasio Nunez został ukarany drugą żółtą kartką, w konsekwencji ujrzał czerwoną i musiał opuścić boisko.

Osłabieni wiślacy wypracowali kilka okazji do strzelenia gola, ale nie udało się im zaskoczyć tureckiego bramkarza Standardu Sinana Bolata.
W tej sytuacji, to ekipa z Liege cieszyła się z bezbramkowego remisu, w 1/8 finału LE zmierzy się z niemieckim Hannoverem 96 a Wiśle pozostanie w tym sezonie już tylko rywalizacja na krajowych arenach - w ekstraklasie i Pucharze Polski.

Z Ligi Europy odpadłą również Legia, która po remisie 2-2 (1-0) ze Sportingiem Lizbona w Warszawie, przegrała w stolicy Portugalii 0-1 (0-0).


Pierwszy mecz Wisła - Standard w Krakowie (1-1)                                                                                Fot. MCH/ZIS