Narodowe Centrum Rugby 7 w Krakowie: przygotowania olimpijskie na nowohuckim osiedlu Lubocza

W ciągu dwóch najbliższych lat ma powstać w Krakowie Narodowe Centrum Rugby 7 - olimpijskiej odmiany tej dyscypliny sportu. Obiekt składający się z trzech różnych boisk i zaplecza zostanie wybudowany na nowohuckim osiedlu Lubocza. Podczas wizyty w naszym mieście prezesa Polskiego Związku Rugby Jana Kozłowskiego projekt został we wtorek, 29 stycznia, zaprezentowany dziennikarzom.

Prezesa Kozłowskiego przyjął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Gość pojechał też do Luboczy, gdzie znajdować się będzie wspomniane centrum - drugie w Polsce po oddanym już do użytku w Gdyni.

Tamto służy rugby 15-osobowemu, w krakowskim do igrzysk olimpijskich będą się przygotowywać gracze uprawiający rugby 7-osobowe.

Projekt przewiduje wybudowanie boiska głównego, na którym będzie można grać w rugby i piłkę nożną, treningowego (60x30 m) oraz poliuretanowego (32.1x19,1 m). Powstanie także budynek zaplecza szatniowo-administracyjnego wraz ze świetlicą, tzw. systemowe trybuny o konstrukcji stalowej, mała architektura., drogi wewnętrzne, parkingi.

- Mamy promesę z Ministerstwa Sportu i Turystyki na lata 2013-2014 na kwotę 3 milionów złotych, w budżecie miasta zabezpieczono natomiast na ten cel 6 milionów złotych - informuje Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Na przełomie maja i czerwca br. ma być zawarta umowa pomiędzy Gminą Miejską Kraków a Ministerstwem Sportu i Turystyki. Operatorem miejskiego obiektu zostanie Nowa Huta Rugby Klub.