Nagroda dla szkoły, która zgłosi najwięcej uczestników

W niedzielę, 6 maja o godz. 11.00 na Błoniach Krakowskich odbędą się pierwsze w tym roku zawody cyklu Skandia Maraton Lang Team. Organizatorzy, wspólnie z głównym sponsorem ? firmą Skandia Życie TU SA, postanowili ufundować nagrodę - sprzęt komputerowy lub audiowizualny - dla szkoły, która wystawi i zarejestruje najliczniejszą ekipę kolarzy.

O tej ciekawej inicjatywie zostali poinformowani dyrektorzy placówek.

„W imieniu Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego, firmy Lang Team - organizatora oraz firmy Skandia Życie TU SA - głównego sponsora, mamy przyjemność przekazać zaproszenie do wzięcia udziału we wspólnie organizowanych rodzinnych zawodach rowerowych, pod nazwą Skandia Maraton Lang Team, zaliczanych do Pucharu Polski. Impreza odbędzie się na Błoniach Krakowskich 6 maja 2012 roku, podczas odbywającego się  w tym czasie wspomnianego maratonu rowerowego - czytamy w liście organizatorów.
- Naszym celem jest promocja aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród uczniów, dlatego też chcemy zachęcić jak największą liczbę Państwa podopiecznych do wzięcia udziału  w tej rowerowej zabawie. Celem nie jest wynik sportowy, choć każdy będzie miał możliwości sprawdzenia swoich umiejętności. Zależy nam na propagowaniu kultury aktywnego wypoczynku w gronie bliskich i przyjaciół. Wspólnie z głównym sponsorem Skandia Życie TU SA postanowiliśmy wyróżnić i nagrodzić szkołę, która wystawi i zarejestruje najliczniejszą drużynę kolarską. Nagrodą będzie sprzęt komputerowy bądź audiowizualny o wartości do 5 tys. złotych brutto, ufundowany przez sponsora tytularnego Skandię Życie TU S.A.
Skandia Maraton Lang Team jest kolejną imprezą sportową, propagującą aktywny wypoczynek  w Krakowie, którą miasto współorganizuje z firmą Lang Team i Skandia Życie TU SA. Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości impreza ta będzie jeszcze bardziej rozpoznawalnym wydarzeniem sportowym organizowanym dla naszych mieszkańców i sympatyków rowerów z całej Polski."

Biuro Zawodów na Błoniach Krakowskich będzie czynne w sobotę (5 maja), w godz. 16.00-19.00 i w niedzielę (6 maja), w godz. 8.00-10.30.

Można wystartować w jednej z czterech konkurencji: Rodzinna parada (11 km), Mini (27 km), Medio (66 km), Grand Fondo  (93 km).

ZAPRASZAMY!