Na torze KOLNA: w kajakach z Orkiestrą

Od 2009 roku na Torze Kajakarstwa Górskiego KOLNA odbywa się Noworoczny Slalom Równoległy. W niedzielę, 15 stycznia, po raz kolejny został zorganizowany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestnicy zawodów i kibice przekazywali datki wolontariuszom 25. edycji WOŚP, podczas aukcji licytowali pamiątkowe koszulki czołowych zawodników i kalendarze z ich autografami.

W IX Noworocznym Slalomie Równoległym wystartowali m.in. olimpijczycy z Londynu i Rio de Janeiro: Natalia Pacierpnik i Piotr Szczepański, triumfując w konkurencjach K-1 i C-1. Szczepański przesiadł się tym razem z „dwójki” na „jedynkę”.

Tradycyjnie, w noworocznych zmaganiach na zadaszonej części toru Kolna wzięli także udział Słowacy z Dolnego Kubina, utrzymujący przyjacielskie kontakty sportowe z Krakowskim Klubem Kajakowym.

- Chętnie startuję w  zawodach, którym przyświeca szczytny cel. Sama jestem matką uroczego maluszka i wiem, że trzeba pomagać – powiedziała Natalia Pacierpnik. - To dopiero początek przygotowań do nowego sezonu, który rozpocznie się w kwietniu.

Wyniki finałów noworocznej rywalizacji kajakarzy slalomowych w Krakowie znajdują się w załączeniu.

Fot. MCH/ZIS