Na torze Kolna ostatnie rozdanie Pucharu Europy Juniorów w Slalomie

Bardzo liczną obsadę miały zawody Pucharu Europy Juniorów w Slalomie, który 23 i 24 sierpnia odbyły się w Krakowie na torze Kolna. Wystartowało z górą 200 młodych kajakarek i kajakarzy.

Krakowskie zmagania były ostatnią szansą na zdobycie pucharowych punktów i zarazem finałem tegorocznego cyklu, na który składały się również regaty w Solkanie (Słowenia), Augsburgu, Czeskich Budziejowicach i Bratysławie.

 

Puchar Europy Juniorów (ECA Open Junior Slalom Cup) po debiucie w 2013 roku, po raz drugi znalazł się w kalendarzu imprez europejskiej federacji (European Canoe Association). Ma dwie oficjalne kategorie wiekowe – U16 i U18, ale mogą startować także młodsi zawodnicy – do lat 14 (U14).

 

O ile w sobotę uczestnikom finału PEJ w Krakowie sprzyjała pogoda, to w niedzielę musieli walczyć w deszczu i chłodzie.

 

Podczas weekendu  na torze Kolna rywalizowali również starsi i już dobrze znani specjaliści slalomu w kat. U23, wśród nich m.in. mistrz Polski seniorów w K-1 Michał Pasiut.

 

Dodatkową atrakcją dla zawodników i kibiców był Małopolski Piknik Europejski przygotowany i prowadzony przez Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.   Zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy, można też było uzyskać ciekawe informacje o funduszach Unii Europejskiej.

 

Zawody zorganizował Krakowski Klub Kajakowy we współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym i Gminą Miejską Kraków/Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

Wyniki zawodów można znaleźć w załączeniu.

 

Fot. MCH/ZIS