Na torze Kolna Michał Pasiut pogodził faworytów i został mistrzem Polski

Na Torze Kajakarstwa Górskiego Kolna odbyły się w weekend, od 8 do 10 sierpnia, Mistrzostwa Polski Seniorów w Slalomie oraz regaty o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu.

Zawody zostały przełożone z maja. Wtedy wskutek ulewnych deszczów i wysokiego poziomu wody na Wiśle musiały być odwołane.

 

Tym razem pogoda sprzyjała kajakarzom. Oprócz całej krajowej czołówki, rywalizującej o tytuły mistrzowskie i nominacje na mistrzostwa świata w amerykańskim Deep Creek Lake (19-21 września), w części międzynarodowej imprezy – o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa wystąpili także slalomiści z Kanady, Rosji i Słowacji.

 

W K-1 mężczyzn faworytów pogodził Michał Pasiut (AZS AWF Kraków), który stanął na najwyższym podium MP, wyprzedzając kolegę klubowego Rafała Polaczyka oraz Łukasza Polaczyka (Zawisza Bydgoszcz). 7. miejsce zajął Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), a najbardziej znany z rodu Polaczyków – Mateusz (Zawisza), czwarty w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie (2012), był dopiero ósmy.

 

W K-1 kobiet Joanna Polaczyk-Mędoń (Zawisza) wyprzedziła olimpijkę z Londynu Natalię Pacierpnik (Krakowski Klub Kajakowy), a w C-1 utalentowana, 17-letnia wychowanka UKS Spływ Sromowce Wyżne Justyna Janczy (SMS) zdetronizowała Annę Ingier (Start Nowy Sącz).

 

Niezawodni okazali się natomiast wicemistrzowie Europy w C-2: Piotr Szczepański i Marcin Pochwała (KKK), pewnie zwyciężając w swojej konkurencji.

 

Współorganizatorem trzydniowych zmagań na torze Kolna był Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Puchary i medale najlepszym wręczali: Zastępca Dyrektora ZIS Urszula Filipowicz, Wiceprezes Polskiego Związku Kajakowego ds. Organizacyjnych Grzegorz Kotowicz, Prezes Krakowskiego Klubu Kajakowego Zbigniew Miązek oraz Sędzia Główny imprezy i Wiceprezes Polskiego Związku Kajakowego ds. Kajakarstwa Górskiego Zbigniew Kudlik.

 

Kompletne wyniki znajdują się w załacznikach.

 

Fot. MCH/ZIS