Na torze kajakarstwa górskiego KOLNA: mistrzostwa Polski i jubileusz ośrodka

Tegoroczne mistrzostwa Polski seniorów w slalomie kajakowym zbiegły się w czasie z jubileuszem 10-lecia działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA. Z tej okazji Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, w obecności Prezesa Polskiego Związku Kajakowego Tadeusza Wróblewskiego, wręczył pracownikom OSiR okolicznościowe listy gratulacyjne.

Bardzo ciekawa była rywalizacja o medale MP. W K-1 kobiet po tytuł mistrzowski sięgnęła olimpijka z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016), zawodniczka Krakowskiego Klubu Kajakowego Natalia Pacierpnik.

Zmagania mężczyzn w tej samej konkurencji okazały się „gwoździem” programu. Zwyciężył - po raz szósty w MP - Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), wyprzedzając w końcowej klasyfikacji Michała Pasiuta (AZS AWF Kraków) i Macieja Okręglaka (Start Nowy Sącz). Miejsca na podium zabrakło dla mistrza Europy Mateusza Polaczyka.

W kanadyjkach triumfowali: w C-1 pań -  Aleksandra Stach (Krakowski Klub Kajakowy), w C-1 panów - Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz), a w C-2 - Piotr Szczepański i Marcin Pochwała (Krakowski Klub Kajakowy).

Kompletne wyniki finałów indywidualnych oraz rywalizacji drużynowej znajdują się w załącznikach.

Najważniejszą imprezą w tym sezonie będą oczywiście Mistrzostwa Świata w Slalomie Kajakowym - od 23 września do 1 października we francuskim Pau.

Fot. KPMK; KKK