Na Suchych Stawach 10 goli w świetle jupiterów

We wtorkowy wieczór 7 października na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków na Suchych Stawach rozegrany został międzynarodowy, towarzyski mecz piłkarski, w którym trzecioligowy zespół gospodarzy wygrał z reprezentacją ligi „siódemek” z hiszpańskiego Oviedo 9-1 (4-1).

Goście byli pod dużym wrażeniem oprawy i atmosfery widowiska zorganizowanego w świetle jupiterów. Nowy elektroniczny zegar wskazywał nie tylko wynik spotkania, ale także dokładny – co do sekundy - czas gry.

 

Dla zawodników Hutnika Nowa Huta sparing wypadł imponująco, stanowił atrakcyjne uzupełnienie przygotowań do kolejnych występów w III lidze, zawodnicy ze stolicy prowincji Asturia mieli natomiast okazję zagrać na murawie, gdzie dwa lata temu – podczas Euro 2012 – trenowała reprezentacja Anglii.

 

Antonio Navarro Lopez, współtwórca Ligi F7 Oviedo, który przyjechał z drużyną do Krakowa z uznaniem wyrażał się o organizatorach wtorkowego wydarzenia pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

 

Miał w tym udział również Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

Okolicznościowe nagrody wręczyli Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk i Przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisław Moryc.  Sponsorem głównym meczu była firma Eko Bolesław.  Z okazji wtorkowego spotkania ukazał się,  przygotowany przez Prezesa nowohuckiego klubu Adama Gliksmana program, w dwóch językach: polskim i hiszpańskim, z ciekawymi informacjami o Hutniku i jego rywalu z Półwyspu Iberyjskiego.

 

Podczas przerwy  na boisku zaprezentowali się młodzi adepci futbolu ze szkółki piłkarskiej Polonii Kraków współpracującej  z Nowym Hutnikiem 2010.

 

Fot. JS/ZIS