Na plaży fajnie jest, czyli IV Grand Prix w Siatkówce Plażowej

W piątek, 17 czerwca rozpocznie się Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Czwarta edycja tego trzydniowego turnieju zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Oprócz widowiskowej gry, wspaniałej atmosfery, organizatorzy: Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Klub Sportowy Wanda gwarantują bezpłatne korzystanie z basenu kąpielowego. Impreza, która odbędzie się w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Bulwarowej - obok Zalewu Nowohuckiego - jest idealną propozycją na weekendowy wypoczynek dla całej rodziny.

W niedzielę na turnieju pojawi się znany kierowca rajdowy Michał Kościuszko. Dodatkowym magnesem dla kibiców będą zapewne konkursy z nagrodami i mecze pokazowe.

Siatkarze plażowi rywalizują w Krakowie o najwyższą w cyklu Grand Prix pulę nagród - 20 tysięcy złotych, można więc liczyć na dobrą obsadę i duże zainteresowanie zmaganiami krajowej czołówki w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu. Na trybunach przygotowano 500 miejsc siedzących.
 
- Siatkówka plażowa to sport, przy którym można bardzo fajnie się zmęczyć i spocić, ładnie się opalić, a po meczu bardzo przyjemnie wchodzi się do chłodnej wody. Wszystkim polecam siatkówkę plażową w wydaniu rekreacyjnym - stwierdził Daniel Pliński uczestnik turnieju II Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej w Krakowie w 2009 roku, reprezentant Polski w siatkówce halowej, mistrz Europy i wicemistrz świata. Wtedy w parze ze swoim bratem Wojciechem zajął 5. miejsce.

W dotychczasowej edycjach krakowskiego GP triumfowali: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, Grzegorz Klimek i Rafał Szternel, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Ramowy program IV Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa:


Piątek, 17 czerwca


8.00- 8.30          Zgłoszenia drużyn do udziału w eliminacjach

8.30                   Odprawa techniczna dla zawodników

9.00- 18.00         ELIMINACJE

 

Sobota, 18 czerwca


9.00 -18.00        TURNIEJ GŁÓWNY - rozgrywki systemem podwójnych eliminacji

12.00                 Oficjalne otwarcie zawodów

 

Niedziela, 19 czerwca


10.00–14.00       TURNIEJ GŁÓWNY - ciąg dalszy, w tym półfinały i finał

14.00- 15.00       Dekoracja zwycięzców, wręczenie nagród i zakończenie zawodów

 


Fot. MCH/ZIS