Na osiedlu Kliny też mają ?Orlika?

Z kompleksu ?Moje Boisko - Orlik 2012?, który został oddany do użytku w środę, 24 listopada przy ul. Fortecznej 75 na osiedlu Kliny korzystać będą nie tylko zawodniczki i zawodnicy Klubu Sportowego Wróblowianka - gospodarza obiektu ale także nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 97, Zespołu Szkół Społecznych nr 1, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 35 oraz mieszkańcy Dzielnicy X. Uroczystego otwarcia obiektu dokonała Elżbieta Lęcznarowicz - Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

To już ósmy w naszym mieście „Orlik". Podobnie jak większość innych umożliwia grę w piłkę nożną na syntetycznej murawie o wymiarach 62x30 m oraz uprawianie koszykówki i siatkówki na wielofunkcyjnym boisku (32,1x19,1 m) o nawierzchni poliuretanowej. Użytkownicy kompleksu sportowego mają też do dyspozycji modułowe zaplecze szatniowo-sanitarne.
Wykonawcą była Firma Projektowo-Budowlana „Legutki i Krasoń" „ Andrzej Legutki i Henryk Krasoń Spółka Jawna. Inwestycję nadzorował - w imieniu Gminy Miejskiej Kraków - Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Ogrodzony i oświetlony obiekt kosztował 1 257 617,21 zł.
O jego walorach mogli się przekonać uczestnicy pokazowego meczu piłkarskiego reprezentujący Wróblowiankę - drużyna kobiet i zespół złożony z trampkarzy i juniorów.
Otwierając „Orlika" przy ul. Fortecznej, Pani Prezydent Elżbieta Lęcznarowicz przekazała młodym sportowcom piłki, wręczyła też okolicznościowe puchary.
O tym, jak bardzo potrzebne - szczególnie najmłodszym mieszkańcom Krakowa - są tego typu obiekty mówili w swoich wystąpieniach: Prezes KS Wróblowianka Andrzej Kuś, który zapewnił o bliskiej współpracy przy korzystaniu „Orlika" ze szkołami i Przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy X Iwona Gizicka-Jarek. Dobrym słowem podzielił się Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego, ksiądz Adam Szostak.

[galeria:299]