Na miesiąc przed EHF EURO 2016: Kraków przygotowuje się do święta piłki ręcznej

We wtorek, 15 grudnia, na miesiąc przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn – Men’s EHF EURO 2016 Poland w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyło się kolejne posiedzenie Lokalnego Komitetu Organizacyjnego (LOC) z udziałem Katarzyny Cięciak – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu oraz Dyrektora ZIS Krzysztofa Kowala.

Informacje o stanie przygotowań do turnieju, o działaniach mających na celu przybliżenie mistrzostw mieszkańcom podwawelskiego grodu i osobom odwiedzającym nasze miasto, o promowaniu Krakowa poprzez to wielkie wydarzenie sportowe przekazała  Joanna Krupska – Koordynator ds. organizacji EHF EURO 2016 w miastach Kraków i Wrocław.

W dni rozgrywania meczów posiadacze biletów do TAURON Areny Kraków będą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.  Dla tych, którzy nie zakupią wejściówek na spotkania ME a zechcą w gorącej atmosferze przeżywać występy biało-czerwonych i pozostałych 15 reprezentacji na Małym Rynku zostanie stworzona Strefa Kibica.

Wraz z Międzynarodowym Portem Lotniczym w Balicach przygotowane już zostały procedury przyjmowania ekip, VIP-ów i kibiców. 

Wybrano także firmę Sindbad, której autokary przewozić będą drużyny i inne związane bezpośrednio z turniejem osoby – również między miastami. Organizatorzy ME finalizują negocjacje z dysponentami parkingów w pobliżu TAURON Areny Kraków m.in. o wysokości opłat.

Z myślą o sympatykach piłki ręcznej spoza miast, w których rozgrywane będą mistrzostwa, ukażą się przewodniki w języku polskim i w angielskim, aby mogli swobodnie poruszać się po Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku. 

Trwają prace związane z dekoracją Krakowa jako Miasta-Gospodarza Mistrzostw.

W centralnych punktach Miasta pojawiły się elementy łączące nastrój Świąt i zbliżających się zmagań szczypiornistów, w postaci baniek (lub jak kto woli – bombek), m.in. w pobliżu CORT pod Wawelem i przy tunelu w pobliżu Galerii Krakowskiej w kierunku centrum.

Duża reklama została zawieszona na Rondzie Mogilskim, kolejna pojawi się w styczniu  przy ul. Konopnickiej (między Mostem Grunwaldzkim a Rondem Matecznego). Wykonano branding EHF EURO 2016 na dwóch tramwajach. Ustalono lokalizacje dla czterech instalacji reklamujących ME – w Rynku Podgórskim, na Placu Szczepańskim, u zbiegu Alei Focha i Alei Trzech Wieszczów oraz na Rondzie Kocmyrzowskim.

Na drogach dojazdowych do TAURON Areny Kraków zawiśnie kilkaset flag z najważniejszymi informacjami o Mistrzostwach.

Błyskawicznie rozeszło się 4 tysiące biletów na mecze Polaków w rundzie wstępnej, oferowanych w ostatni poniedziałek, 14 grudnia z okazji Świat Bożego Narodzenia. Pozostała z tej puli tylko niewielka ilość wejściówek do TAURON Areny Kraków na spotkania rundy głównej i finałowej.

3 stycznia 2016 roku ma się rozpocząć w Krakowie kilkudniowe zgrupowanie reprezentacji Polski, po którym nasz zespół wyjedzie jeszcze do Hiszpanii na ostatnie mecze kontrolne, by wrócić do Krakowa 11 stycznia.

EHF EURO 2016 rozpocznie w piątek, 15 stycznia. W tym dniu odbędą się w TAURON Arenie Kraków spotkania Francja – Macedonia i Polska – Serbia, a między nimi krótka ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn.

Fot. MCH/ZIS