Na Kolnej powalczą o Puchary Prezydenta Miasta Krakowa

W najbliższy weekend, 16 i 17 maja, na Torze Kajakarstwa Górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA odbędzie się tegoroczna edycja Międzynarodowych Regat w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Szykuje się ciekawa rywalizacja najlepszych polskich zawodników z gośćmi z zagranicy.

Udział w zmaganiach na obiekcie przy ul. Kolnej 2 zapowiedziała cała czołówka reprezentantów kraju – bracia Polaczykowie, urodzony w Krakowie Dariusz Popiela czy przedstawiciele Krakowskiego Klubu Kajakowego Piotr Szczepański i Marcin Pochwała oraz Natalia Pacierpnik. Zmierzą się oni z kilkudziesięcioma konkurentami z Polski, a także z państw takich jak Francja, Wielka Brytania, Austria czy Litwa.

 

Przewidziana jest klasyfikacja w pięciu konkurencjach – kajaki jedynki kobiet i mężczyzn (K-1 K i K-1 M), kanadyjki jedynki kobiet i mężczyzn (C-1 K i C-1 M) oraz kanadyjki dwójki mężczyzn (C-2 M).

 

Zarówno w sobotę (16 maja), jak i w niedzielę (17 maja) początek rywalizacji kajakarzy slalomowych nastąpi około godz. 10:00. W załączeniu znajduje się szczegółowy program imprezy.