Na deser srebrny medal zespołu kanadyjkarzy

Miłym akcentem zakończyły się odbywające się w Krakowie Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie Slalomowym. W niedzielnej rywalizacji zespołów kanadyjkarzy C-2x3 Polacy zdobyli srebrny medal. Oprócz wicemistrzów Starego Kontynentu w C-2 Marcina Pochwały i Piotra Szczepańskiego w ekipie biało-czerwonych popłynęli: bracia Filip i Andrzej Brzezińscy oraz Dominik Węglarz i Dariusz Chlebek. Zwyciężyli Francuzi a 3. Miejsce zajęli Niemcy.

Pochwała i Szczepański to zawodnicy Krakowskiego Klubu Kajakowego, pozostali startują na co dzień w barwach AZS AWF Kraków.

W innej zespołowej konkurencji, K-1x3 kobiet najlepsze były Francuzki: Emilie Fer, Marie Zella Lafont i Carole Bouzidi. Wyprzedziły Brytyjki i Czeszki, Polki: Joanna Mędon-Polaczyk, Monika Liptak i Agnieszka Nosal zostały sklasyfikowane na 10. miejscu.

Podczas ceremonii zamknięcia mistrzostw Magdalena Sroka - Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa podziękowała uczestnikom za stworzenie atrakcyjnego i fascynującego widowiska, kibicom za wspaniały doping a władzom Europejskiej Federacji Kajakowej (ECA) za powierzenie naszemu miastu organizacji tej imprezy.

Prezydent ECA Albert Woods i Prezes Polskiego Związku Kajakowego Józef Bejnarowicz gratulowali świetnego przygotowania mistrzostw, mimo niemałych problemów związanych z warunkami atmosferycznymi. Wszystkim bardzo podobał się telewizyjny przekaz, realizowany przez TVP, ale tak naprawdę nic nie mogło zastąpić bezpośredniej obserwacji wyczynów światowej czołówki przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Trudno sobie wyobrazić lepszą promocję kajakarstwa slalomowego. Przed Krakowem ciekawe perspektywy kolejnych wielkich wydarzeń w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie Slalomowym zorganizował Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przy wsparciu władz Miasta, Partnerów i Patronów Medialnych.

Wyniki Mistrzostw Europy w Kajakarstwie Slalomowym Kraków 2013 można znaleźć TUTAJ.

[galeria:523]
Fot. MCH/ZIS