MP na Kolnej: tylko duet Szczepański/Pochwała i drużyna AZS AWF Kraków obronili tytuły

W tegorocznych mistrzostwach Polski w slalomie kajakowym, które w dniach 4-5 czerwca odbyły się na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie, nie zabrakło niespodzianek. Złoto udało się obronić jedynie reprezentującemu Krakowski Klub Kajakowy duetowi Piotr Szczepański/Marcin Pochwała oraz drużynie AZS AWF Kraków.

Startujący w konkurencji C2 Szczepański i Pochwała – dwukrotni wicemistrzowie Europy – w finale pozostawili konkurencję w tyle i nie popełnili błędów. Miejmy nadzieję, że ten scenariusz powtórzy się podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

W wyniku dotknięcia bramki, tytuł mistrzowski w konkurencji K1K w finałowym przejeździe straciła Natalia Pacierpnik (KKK Kraków), którą wyprzedziła Klaudia Zwolińska z KS Start Nowy Sącz.

W K1M najlepszy okazał się najmłodszy z klanu Polaczyków – Rafał (Zawisza Bydgoszcz). Srebro przypadło Maciejowi Okręglakowi ze Startu Nowy Sącz, a brąz ubiegłorocznemu mistrzowi kraju, aktualnemu wicemistrzowi świata Mateuszowi Polaczykowi (Zawisza Bydgoszcz).

W konkurencji C1 również nastąpiły przetasowania względem 2015 roku. Grzegorza Hedwiga (Start Nowy Sącz) wyprzedzili Kacper i Igor Sztubowie z AZS AWF Kraków, a Justynę Janczy (AZS AWF Kraków) Aleksandra Stach z KKK Kraków.

W rywalizacji drużynowej, w konkurencjach K1K i K1M triumfowały zespoły Startu Nowy Sącz. W C1M zwyciężyli przedstwiciele LKK Drzewica, a w C2M tytuł obroniła ekipa AZS AWF Kraków.

Pełne wyniki finałowych przejazdów znajdują się w załączeniu.

Już w najbliższy weekend, 11 i 12 czerwca, ponownie zapraszamy na Kolną, gdzie odbędą się tradycyjne Międzynarodowe Regaty w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Fot. MCH/ZIS