Monika Brzostek i Kinga Kołosińska z Krakowa do Long Beach

W środę, 12 sierpnia broniące tytułu Monika Brzostek i Kinga Kołosińska wzięły udział w konferencji prasowej przed ORLEN Finałem Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Z dziennikarzami spotkali się również Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal i Wiceprezes, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzej Lemek.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska kilkanaście dni temu, 1 sierpnia zdobyły w Klagenfurcie brązowy medal mistrzostw Europy seniorek. Jest to największy sukces w historii polskiej, żeńskiej siatkówki plażowej. W imprezie tej rangi powtórzyły wyczyn sprzed dwóch lat Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla.

 

Do krajowego czempionatu w Krakowie przystępują więc w roli zdecydowanych faworytek. Bardziej zaciętej rywalizacji należy się spodziewać wśród mężczyzn. Oprócz duetu Fijałek/Prudel medalowe aspiracje zgłaszają: najlepsi w MP przed rokiem Bartosz Łosiak/Piotr Kantor oraz Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz i mistrzowie świata do lat 23 Maciej Rudol/Maciej Kosiak.

 

Uwagę kibiców kierujemy także na pary: Dominik Witczak/Łukasz Kaczmarek i Daniel Pliński/Marcin Wika. Daniel Pliński, który rozpoczynał karierę sportową od siatkówki plażowej, a potem w hali został wicemistrzem świata i mistrzem Europy, wystąpił w Nowej Hucie w turnieju Grand Prix w 2009 roku. Zaproszony przez organizatora, czyli ZIS, zagrał wtedy razem z bratem Wojciechem.

 

Kilkuletnie już krakowskie tradycje ciekawych zmagań krajowej czołówki przypomniał podczas środowej konferencji w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej Dyrektor Krzysztof Kowal.

 

ORLEN Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej jest ukoronowaniem dokonań organizacyjnych Krakowa w tej dziedzinie.

 

O wysokiej pozycji reprezentantów naszego kraju w światowych rankingach przypomniał Prezes Andrzej Lemek. Nieprzypadkowo też, władze FIVB powierzają PZPS i polskim miastom role gospodarzy największych wydarzeń – z mistrzostwami świata i turniejami Grand Slam FIVB Beach Volley World Tour. Jeszcze w tym miesiącu – od 25 do 30 sierpnia – w Olsztynie zorganizowany zostanie Wielki Szlem. Wcześniej jednak, w Krakowie, poznamy nowych triumfatorów i medalistów MP.

 

Najbliższe plany startowe  przedstawiły w środę Monika Brzostek i Kinga Kołosińska,  które stanęły przed dużą szansą zakwalifikowania się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

- Musimy na pewno zagrać w turniejach wielkoszlemowych w Long Beach i w Olsztynie, a w drugiej połowie września w Continental Cup w Izraelu. Te imprezy wraz z mistrzostwami w Krakowie są dla nas priorytetowe w tej części sezonu – podkreśliła Monika. -  A potem będziemy kalkulować i obserwować, co robią pary, które są tuż za nami i tuż przed nami w rankingu.

 

- Bardzo się cieszymy, że spisujemy się coraz lepiej. Może kibice docenią wreszcie nasze osiągnięcia, a brązowy medal mistrzostw Europy sprawi, że wzrośnie zainteresowanie żeńską siatkówką plażową w Polsce, coraz więcej dziewcząt będzie grać – dodała Kinga.

 

Aby przekonać się, jakich emocji mogą dostarczyć mecze „plażówki”, trzeba koniecznie wybrać się na ulicę Bulwarową 39, gdzie od czwartkowego poranka aż do niedzielnego popołudnia – od 13 do 16 sierpnia – odbywać się będzie ORLEN Finał Mistrzostw Polski.

 

Co prawda stacja Polsat Sport przeprowadzi transmisje z najważniejszych spotkań tego turnieju, ale nie zastąpi to oglądania atrakcyjnych widowisk z trybun. Organizatorzy przygotowali również szereg dodatkowych atrakcji – animacje, konkursy z nagrodami, pokazy, zapewniają też darmowe korzystanie z basenu kąpielowego. Wstęp na ORLEN Finał MP w Siatkówce Plażowej jest wolny. ZAPRASZAMY!

 

Fot. MCH/ZIS