Mistrzowskie lodowisko na urodziny TAURON Areny Kraków!

Zbliżają się pierwsze urodziny TAURON Areny Kraków! Z tej okazji zapraszamy mieszkańców Krakowa i wszystkich chętnych  na mistrzowskie lodowisko! Już od 7 maja (czwartek) będzie można jeździć po lodzie, na którym niedawno rozgrywane były hokejowe Mistrzostwa Świata Dywizji 1A.  

Lodowisko w TAURON Arenie Kraków będzie czynne od 7 maja (czwartek) do 24 maja (niedziela) w godzinach 9:30-22:30 (ostatnie wejście o  21:30). Kasy zostaną otwarte o 9:00. Po każdej godzinie będą przeprowadzane 30-minutowe przerwy  techniczne związane z konserwacją lodowiska.

 

Amatorzy jazdy na łyżwach skorzystają z lodowiska, na którym rywalizowały reprezentacje z Japonii, Kazachstanu, Ukrainy, Węgier, Włoch i oczywiście Polski podczas Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji 1A.

 

1 i 2 maja (piątek, sobota) w TAURON Arenie Kraków odbędzie się jeszcze Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej Mężczyzn, z udziałem reprezentacji Polski, Egiptu, Brazylii i Rumunii. Na czas turnieju lodowisko będzie przykryte specjalną podłogą. Po zakończeniu rywalizacji szczypiornistów ponownie zostanie odsłonięte i udostępnione mieszkańcom Krakowa.

 

Urodzinowe lodowisko w TAURON Arenie Kraków – co warto wiedzieć:

Ceny biletów

- bilet dla grup zorganizowanych przez przedszkola i szkoły (powyżej 10 osób): 2 zł od osoby; zapraszamy szkoły do organizacji zajęć WF na lodowisku;

- bilety ulgowy dla osób do 18 roku życia – 5 zł od osoby;

- bilety normalny – 10 zł od osoby;

- bilety dla osób posiadających Krakowską Kartę Rodzinną 3+ lub Kartę Dużej Rodziny – 2 zł od osoby.

Bilety ulgowe przysługują osobom, które okażą dokument potwierdzający wiek.

Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy dla dzieci i dorosłych (czynny będzie także punkt ostrzenia ślizgów). Koszt wypożyczenia: 9 zł.

Na ślizgawkę będzie można wejść od strony wjazdu północnego – Małej Hali. Bezpłatnie udostępniony zostanie parking naziemny (wjazd od strony południowej).

Za lodowisko odpowiada tradycyjnie firma WM International, która przygotowała je na wspomniane hokejowe MŚ.

 

Przypomnijmy, że już nie pierwszy raz mieszkańcy Krakowa będą mogli skorzystać z lodowiska w TAURON Arenie Kraków. Wcześniej mogli pojeździć na łyżwach latem ubiegłego roku oraz na przełomie grudnia 2014 i stycznia 2015 – ślizgawka cieszyła się wówczas ogromnym zainteresowanym– w sumie odwiedziło ją ponad 47 tysięcy osób!

 

Regulamin lodowiska będzie dostępny na stronie www.krakowarena.pl.

 

Fot. MCH/ZIS