Mistrzowie w Krakowie: 29 sierpnia atrakcyjny mecz szczypiornistów Vive Tauron Kielce - PSG

Plejada znakomitych piłkarzy ręcznych wystąpi w sobotę, 29 sierpnia w Krakowie w towarzyskim meczu mistrzów Polski i Francji, Vive Tauron Kielce - Paris Saint-Germain.

O godz. 15.15 rozpocznie się w TAURON Arenie, przy ul. Stanisława Lema 7 widowisko „Mistrzowie w Krakowie” z udziałem wielu czołowych szczypiornistów świata.

 

Latem tego roku klub z Paryża pozyskał z FC Barcelona za 2 mln euro (rekord transferowy w tej dyscyplinie sportu), 31-letniego reprezentanta Francji chorwackiego pochodzenia, Nikolę Karabaticia, który tylko w tym roku zdobył w Katarze mistrzostwo świata, wygrał z FC Barcelona Ligę Mistrzów i został najlepszym zawodnikiem (MVP) Final Four w Kolonii.

 

Do PSG trafili również młodszy brat Nikoli – Luka Karabatić, Ukrainiec Serhij Onufrienko i Duńczyk Henrik Mollgaard oraz urodzony w Mostarze (obecnie Bośnia i Hercegowina), posiadający także niemiecki paszport,  znany  trener Zvonimir „Noka” Serdarušić.

 

Szczypiorniści PSG, wzorem klubowych kolegów-piłkarzy wyznaczyli sobie w najbliższym sezonie jasny cel - triumf w Lidze Mistrzów. Oprócz kwartetu nowych zawodników mają w składzie innych świetnych graczy takich jak: Thierry Omeyer, Mikkel Hansen, Daniel Narcisse czy Luc Abalo.

 

Podobne aspiracje na europejskiej arenie zgłasza  trzeci zespół Final Four ostatniej edycji EHF Velux Champions League - Vive Tauron Kielce, prowadzone przez wybitnego szkoleniowca Tałanta Dujszebajewa, ze Sławomirem Szmalem, Karolem Bieleckim, Michałem Jureckim, Krzysztofem Lijewskim i Ivanem Cupiciem na czele.  Nowymi graczami są: Czarnogórzec Branko Vujović i Mateusz Kuś.

 

Więcej informacji o sobotnim meczu Vive Tauron – PSG w Krakowie można znaleźć na stronie internetowej: vtkielce.pl.

 

Fot. MCH/ZIS