Mistrzostwa WTA: Agnieszka Radwańska poznała rywalki

Agnieszka Radwańska wystąpi w elitarnych mistrzostwach cyklu WTA na zakończenie sezonu, które we wtorek 25 października 2011 roku rozpoczną się w Stambule. Tenisistka z Krakowa zagra w Grupie Czerwonej i w tej fazie turnieju będzie rywalizować z reprezentującą Danię Polką Karoliną Woźniacką (vel Caroline Wozniacki), Czeszką Petrą Kvitovą i Rosjanką Wierą Zwonariową.

W Grupie Białej znalazły się Rosjanka Maria Szarapowa, Białorusinka Wiktoria Azarenka, Chinka Li Na i Australijka Samantha Stosur.

Po dwie najlepsze zawodniczki w grupach awansują do półfinału. W TEB BNP Paribas WTA Championships, rozgrywanych na twardych kortach w stambulskiej hali przeznaczono na premie 4 900 000 USD. Jeśli triumfatorka przejdzie przez zmagania bez porażki, zarobi 1,75 mln dolarów.

Agnieszka Radwańska utrzymała 8. pozycję w rankingach Race i WTA mimo środowej porażki w Moskwie z Czeszką Lucie Safarovą 4-6, 6-4, 4-6, ponieważ jej konkurentka do występu w Stambule Francuzka Marion Bartoli oddała dwa dni później walkoweremj ćwierćfinałowy pojedynek z Rosjanką Jeleną Wiesniną.