Mistrzostwa Świata SuperEnduro ponownie w Krakowie

Po sukcesie zeszłorocznej polskiej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro, najlepsi zawodnicy tej dyscypliny motorsportu ponownie zawitają do TAURON Areny Kraków. 9 grudnia mistrz świata Colton Haaker rozpocznie tu walkę o obronę tytułu mistrzowskiego w kolejnym sezonie.

Polskie Grand Prix tradycyjnie rozpocznie nowy sezon zmagań o tytuł Mistrza Świata w tej wymagającej dyscyplinie. Tor zbudowany z ziemi, ogromnych opon, bali drewna i głazów zweryfikuje umiejętności zawodników, którzy staną na starcie tych ekstremalnych wyścigów. Patronem honorowym wydarzenia jest zwycięzca Rajdu Dakar 2015 – Rafał Sonik.

Zeszłoroczna edycja Mistrzostw Świata SuperEnduro, dzięki współpracy Organizatorów z Miastem Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej, odbyła się po raz pierwszy w rodzinnych stronach legendy motosportu, sześciokrotnego Mistrza Świata –Tadeusza Błażusiaka. W grudniu 2016 roku, w obecności ponad 13 tysięcy widzów, Taddy wygrał swoje ostatnie w karierze zawody SuperEnduro. Niesamowity, żywiołowy doping i entuzjazm publiczności w wyprzedanej do ostatniego miejsca TAURON Arenie Kraków sprawiły, że zawodnicy zabrali ze sobą z Polski niesamowite wspomnienia, a Tadeusz Błażusiak nie mógł sobie wymarzyć lepszego pożegnania.

Kolejna odsłona Mistrzostw Świata SuperEnduro zawita do Krakowa 9 grudnia (sobota). Czy aktualny Mistrz Świata, Amerykanin Colton Haaker, odeprze atak niezwykle groźnych rywali Alfredo Gomeza i Jonny’ego Walkera? Jedno jest pewne – walka będzie zacięta i fascynująca, a na starcie obok wielkich gwiazd tego sportu zobaczymy także utalentowanych Polaków.

Nie zabraknie emocji i adrenaliny, przygotowane zostanie też wiele dodatkowych atrakcji, w tym specjalna niespodzianka z udziałem samego Tadeusza Błażusiaka.

Można już kupować bilety na to wydarzenie, które dostępne są TUTAJ.

Fot. Lukas Nazdraczew/Sportainment; MCH/ZIS