Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro: w Krakowie zapowiada się rekord frekwencji!

Już jutro w TURON Arenie Kraków odbędzie się inauguracyjna runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro. Wszystko wskazuje na to, że zmagania motocyklistów crossowych obejrzy komplet publiczności i tym samym padnie też rekord frekwencji w historii tego cyklu! Krakowska odsłona będzie również pożegnalnym występem najbardziej utytułowanego zawodnika serii – Tadeusza Błażusiaka. W piątek, 9 grudnia na torze przygotowywanym z ziemi, ogromnych opon, bali drewna i głazów zorganizowana została konferencja prasowa przed imprezą.

Poza sześciokrotnym czempionem cyklu, z mediami spotkali się jego najgroźniejsi rywale – aktualny mistrz, Amerykanin Colton Haaker i Brytyjczyk Jonathan Walker. W konferencji udział wzięli także: honorowy patron wydarzenia, zwycięzca Rajdu Dakar i sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM quadowiec Rafał Sonik, jego kolega z drużyny na Dakar 2017 Kamil Wiśniewski, współwłaściciel promotora imprezy – firmy Sportainment – Przemysław Szymański, Kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie Agnieszka Biernat oraz zarządzający TAURON Areną Kraków Prezes Agencji Rozwoju Miasta S.A. Małgorzata Marcińska i Wiceprezes ARM S.A. Jacek Gryzło.

Urodzony w Nowym Targu „Taddy” Błażusiak podkreślał, że w Krakowie spędził większość życia i niezmiernie cieszy się z tego, że to przed własną publicznością będzie mógł po raz ostatni wziąć udział w rywalizacji na motocyklach crossowych. Zadeklarował, że zostanie przy sporcie motorowym, ale nie chciał zdradzić przy jakiej dyscyplinie. Dziękował również przedstawicielom Miasta za przychylność i umożliwienie organizacji pierwszej rundy MŚ FIM SuperEnduro w Krakowie. Wtórował mu Rafał Sonik, zwracający uwagę na „zielone światło” od Miasta oraz znakomitą współpracę z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie i zawiadującą TAURON Areną Kraków Agencją Rozwoju Miasta S.A.

Wszyscy podkreślali, że impreza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a decyzja Tadeusza Błażusiaka jeszcze bardziej przyczyniła się do tego, że zostały już tylko pojedyncze wejściówki z kilkunastu tysięcy przygotowanych biletów.

Podczas konferencji, Rafał Sonik potwierdził także swój start w kolejnej edycji rajdu Dakar – tym razem w duecie z Kamilem Wiśniewskim, który dołączył do jego zespołu. Triumfator najtrudniejszej imprezy motorowej świata przekazał też na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pojazd, którym w 2009 roku po raz pierwszy przemierzał trasę rajdu Dakar. Ciekawostką był quad wykonany z drewna – dzieło przygotowane przez uczniów Technikum Drzewnego w Garbatce-Letnisku, na którym autografy złożyli wszyscy obecni na konferencji zawodnicy.

Szczegółowy program krakowskiej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro można znaleźć TUTAJ.

Oficjalna strona Mistrzostw Świata SuperEnduro: www.enduro-abc.com oraz oficjalna strona polskiej rundy Mistrzostw Świata: www.super-enduro.com.pl.

Fot. MCH/ZIS